Polymex-9003 -Akrilik Sonkat Zemin Boyası

Ürün Tanımı:

Su Bazlı Akrilik reçine esaslı, özel olarak geliştirilmiş Akrilik Sonkat Zemin Boyası

Özellikler:

Polymex-9003- Akrilik Sonkat Zemin Boyası Mükemmel kapatıcılık ve bağdaşma özelliğine sahiptir. Uygulandığı yüzeyle bütünleşir. Kolay uygulanır. Akrilik boya Tenis kort boyasının aşınma direnci geliştirilmiştir. Bu nedenle mineral esaslı açık hava oyun sahalarında kullanımına uygundur. Akrilik boya Tenis Kort Boyası Sudan etkilenmez, yağışlı havalardan sonra üzerinde biriken suyun hızlı kurumasını sağlar. Renkleri solmaz, dökülmez, çatlama ve kabarma yapmaz. Akrilik boya Tenis kort boyası kesinlikle solma ve sararma yapmaz. Çatlama, kabarma ve dökülme yapmaz Akrilik Boya su bazlıdır, insan sağlığına ve çevreye duyarlı bir üründür.

Uygulama Yüzeyleri:

Polymex-9003 – Akrilik Sonkat Zemin Boyası Her türlü mineral esaslı oyun sahasında koruma, dekoratif ve işaretleme amaçlı kullanılabilir. Site ve otellerin tenis kortlarında, basketbol, voleybol sahalarında, yürüme veya bisiklet yollarında, kaldırım ve parke işaretlemesinde kullanılabilir.

Uygulama Yüzey Hazırlama:

Polymex -9003 – Akrilik Sonkat Zemin Boyası Uygulama yapılacak yüzeyler kuru, sağlam, kir, yağ ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Yüzey emiciliğini kontrol altına almak için Polymex-887-Epoksi Astar 3/1 oranında karıştırılarak astar olarak uygulanmalıdır. P-887-Epoksi Astar m2 ye 0.200.gram uygulanmalıdır üzerine 0.1 ince kum m2 ye 0.500.gram serpilmelidir. Astar katın uygulanmasından 4 -6 saat sonra asıl kat uygulamasına geçilmelidir. Epoksi Astarsız kesinlikle uygulama yapılmamalıdır. Akrilik Boya %1 su ile inceltilerek iki kat olacak şekilde uygulama yapılmalıdır. Uygulama rulo Gelberi veya fırça ile yapılabilir. Katlar arasında kuruma süresine uyulması gerekmektedir. Kuruma süresince uygulama yapılan alan kullanıma kapatılmalıdır.

Uygulama yapılmış alan 3 gün süre ile kullanılmamalı, fiziksel veya kimyasal etkenlerden mutlaka korunmalıdır. Uygulama sırasında kullanılan tüm araçlar su ile temizlenebilir.

Ak>rilik Zemin Boya Teknik Özellikler:

Akrilik boya Görünüm İpek mat
Akrilik Boya Renk Beyaz, oksit yeşil ve oksit kırmızı
Yoğunluk 1,30-1,40 g/ cm³
Örtme Gücü %CR > 96
Viskozite (25 oC) 125-145 KU
%VOC (Uçucu Organik Madde)

% Katı Madde : % 40-50

< % 30
% Katı Madde % 40-50
PH 7-9
Aşınma Dayanımı (TS EN ISO 5470-1): <1000
İkinci Kat Uygulama Zamanı Nem) : 2 Saat (23 ºC % 50 Bağıl
Akrilik Boya Sarfiyat 3 m2/ 1,kg. tek kat 800.gram m2 ye
Uygulanacak Kat Sayısı 2
Kimyasal Kuruma Süresi 4-6 saat
Akrilik Boya Tam Kuruma 24 saat
Akrilik Boya Parlama Noktası 190 oC
Akrilik Boya Depolama Ömrü Orijinal ambalajında, oda sıcaklığında 1 yıl
Akrilik Boya Ambalaj 50 kg,60,kg,75,kg kovalarda

Dikkat:

Akrilik Boya Kullanmadan önce homojen hale gelene kadar karıştırınız. Uygulamayı + 7-30 oC Üzeri arasında yapınız.

Ürünü donmaktan ve sıcak havadan koruyunuz.

Karışım Oranları

Acrylic Son Kat Boya 75 kg

Silis kumu(60-80 Mesh) 30 kg

Su 10 kg

Uygulama : Belirtilen karışım oranında homojen olarak karıştırılır ve yüzeye kova vasıtasıyla dökülür. Uygulama Nitril kauçuktan imal edilen özel bir ragle vasıtasıyla yapılır.

Notlar:

Polymex-9003- Akrilik Sonkat Zemin Boyası Bu ürün bilgi föyünde bulunan tüm teknik veriler laboratuar deneylerine dayanmaktadır. Gerçek de elde edilen veriler, AŞY POLYMEKS KİMYA SAN TİC LTD ŞTİ. ‘nin kontrolünün ötesindeki şartlar sebebiyle değişkenlik gösterebilir.

Polymex-9003- Akrilik Sonkat Zemin Boyası

Dikkat:

Akrilik Boya Kullanmadan önce homojen hale gelene kadar karıştırınız. Uygulamayı + 7-30 oC arasında yapınız.

Ürünü donmaktan ve sıcak havadan koruyunuz.

Notlar:

Polymex-9003- Akrilik Sonkat Zemin Boyası Bu ürün bilgi föyünde bulunan tüm teknik veriler laboratuar deneylerine dayanmaktadır. Gerçek de elde edilen veriler, AŞY POLYMEKS KİMYA SAN TİC LTD ŞTİ. ‘nin kontrolünün ötesindeki şartlar sebebiyle değişkenlik gösterebilir.

Polymex-9003- Akrilik Sonkat Zemin Boyası

YASAL UYARI

Bu teknik dokümanda yer alan veriler, bilimsel ve pratik bilgilerimize dayanmaktadır. AŞY POLYMEKS Kimya Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. sadece ürünün kalitesinden sorumludur. Ürünün nerede ve nasıl kullanılacağı ile ilgili yazılı öneriler dışındaki ve/veya hatalı kullanımlardan dolayı oluşabilecek sonuçlardan AŞY POLYMEKS Kimya Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. sorumlu tutulamaz. Bu teknik doküman, yenisi basılıncaya kadar geçerli olup eski basımları hükümsüz kılar.