Ürün Özellikleri

Beton neminin, CM Nem Ölçer (karpit yöntemi) ile ölçüldüğünde, maksimum %5 olduğu durumlarda kullanılır. her türlü Epoksi bazlı ürün altında astar olarak kullanılır. Solvent içermeyen, Epoksi esaslı İki bileşenli Epoksi Esaslı astar malzemesidir.

Epoksi Astar Uygulanan yüzeye nüfuz ederek yüzeyi serleştirir. Yağ ve hafif kimyasalların penetrasyonunu önler.

Teknik Özellikler

Epoksi Astar Renk Şeffaf
Epoksi Astar Yoğunluk 0,9 kg/lt
Epoksi Astar Basınç Dayanımı 70 N/mm²
Epoksi Astar Eğilme Dayanımı 20 N/mm²
Epoksi Astar Yapışma Mukavemeti 4-5 N/mm²
Epoksi Astar Kuruma 3-4 saat

Uygulama

Uygulama:

P-9000- Solventsiz Epoksi esaslı İki bileşenli Epoksi astar: Uygulanacak yüzeyde bulunan gevşek parçalar mekanik olarak giderilir. Yağ ile kirlenmiş zeminler deterjanlar ile yıkanmalı ve kurumaya bırakılmalıdır. Uygulamadan evvel zeminin tamamen kuru olması gerekmektedir. Hazırlanan yüzeye 1 m² ye 0,200 kg. Polymex-9000 gelecek şekilde fırça ya da rulo ile iyice yedirilerek uygulanır. Uygulama ikinci kat yapılarak bitirilir. Eğer zemin emici ve geçirgen ise 1 m² yüzeye 0,300 kg. Polymex-9000- Solventsiz Epoksi esaslı İki bileşenli Epoksi astar uygulanmalıdır.

Kuruma:

Polymex-9000- Solventsiz Epoksi esaslı İki bileşenli Epoksi astar ;ilk sertliğini 3-4 saatte, dokunma sertliğini 5-7 saatte, tam kimyasal kürünü 7. gün sonunda alır. İlk sertleşmesini tamamlayan malzeme kullanıma hazırdır.

Kimyasal Dayanım:

P-9000- Solventsiz Epoksi esaslı İki bileşenli Epoksi astar; aşağıdaki kimyasallardan 1 hafta süreli daldırma deneyi sonucunda etkilenmemiştir.

Sülfirik asit %30, Hidroklorik asit %20, Kostik soda %30, Amonyak %30, Asetik asit %50, Laktik asit % 15, Benzin, Deniz suyu, Ksilen, Toluen, Ham petrol, Mineral yağ, Hidrolik yağ, Yağ asitleri, Stiren ve Meyve suları gibi malzemelerden etkilenmez.

Uyarılar

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

P-9000- Solventsiz Epoksi esaslı İki bileşenli Epoksi astar. Eldiven, gözlük ve koruyucu giysi kullanınız. Deri ile temas halinde sabun ve su ile yıkayınız. Yutmayınız, boş ambalajları gıda maddesi depolamak için kullanmayınız ve ateşe atmayınız. Sadece profesyonel kullanım içindir, çocukların ulaşamayacağı yerde muhafaza ediniz. Poliüretan yalıtım İzolasyon malzemesi

Notlar:

P-9000- Solventsiz Epoksi esaslı İki bileşenli Epoksi astar, Bu ürün bilgi föyünde bulunan tüm teknik veriler laboratuar deneylerine dayanmaktadır. Gerçek de elde edilen veriler, AŞY POLYMEKS KİMYA SAN TİC LTD ŞTİ. ‘nin kontrolünün ötesindeki şartlar sebebiyle değişkenlik gösterebilir.

P-9000-Solventsiz Epoksi esaslı İki bileşenli Epoksi astar

Endüstriyel Kaplama Epoksi Isı Yalıtımı Otopark Zemin Kaplama perde izolasyonu Perde Yalıtımı Poliüretan Enjeksiyon polyurea Polyurea catı İzolasyonu Polyurea Kaplama Polyurea Teknik Bilgi Polyurea Teras Yalıtımı Polyurea Uygulamaları Polyurea Yalıtım Sprey Poliüretan Köpük Su İzolasyonu Su Yalıtımı Epoksi Astar Teras Yalıtımı Zemin Kaplama

P-9000-Solventsiz Epoksi esaslı İki bileşenli Epoksi astar