Polymex-9001-Akrilik Resurfacer ( Dolgu ) Kaplamas

P-9001-Akrilik Resurfacer ( Dolgu ) Kaplaması

ÜRÜN TANIMI

POLYMEX-9001- Akrilik emülsiyon esaslı, su bazlı, pürüzlü beton yüzeyi düzelterek tutunmayı sağlayan esnek malzemedir.

Akrilik Resurfacer konsantre %100 akrilik latex bağlayıcılı, silis kumu ile karıştırılarak uygulanan, asfalt zeminlere uygulanan tek komponentli bir Akrilik Resurfacer kaplama malzemedir. Resurfacer subazlı, akrilik bağlayıcılı, dolgu ile desteklenen ve silis kumu ile karıştırılarak uygulanan, beton veya asfalt zeminlerde üst katmanların aderansını arttırmak, gözenekleri kapatmak ve düz bir zemin elde etmek amacıyla kullanılan malzemedir. P-9001-Akrilik Resurfacer ( Dolgu ) Kaplaması

KULLANIM YERLERİ

POLYMEX-9001-Akrilik Resurfacer spor sahaları sisteminin uygulanacağı asfalt zemin ve cushion sistemin aderansını arttırmak amacıyla kullanıldığı gibi mevcut akrilik yüzeylerin tekrar spor sahası boyanması

öncesi astar olarak da kullanılabilir.

ZİKSEL ÖZELLİKLERİ

RENK :Siyah, yeşil ve kırmızı

Yoğunluk : 1,10-1,20 g/ cm³

Viskozite : 130-150 KU

Örtme Gücü: %CR > 96

PH : 7-9

%VOC (Uçucu Organik Madde): < % 30

% Katı Madde : % 40-50

Aşınma Dayanımı (TS EN ISO 5470-1): <1000

İkinci Kat Uygulama Zamanı (23 ºC % 50 Bağıl Nem) : 2 Saat

Düşük sıcaklık veya yüksek nem kuruma zamanını arttırır. Maksimum yüzey sıcaklığı 60˚C dir.

KAPLAYABİLECEĞİ ALAN : 0,450

Gram/m2(Teorik)

KÜRLENME ŞARTLARI :20°C’de %70 bağıl nemde

TAHMİNİ KÜRLENME :Yaklaşık 3 saat

MİNİMUM UYGULAMA SICAKLIĞI :14°C Bağlayıcı: Akrilik

Minimum Uygulama Sıcaklığı: 10 C

Kuruma zamanı: 1 saat( 25C) (İkinci katı uygulamak için 2-6 saat beklenmeli yüzeyin tamamen kuruduğu gözlenmelidir.)

Düşük sıcaklık veya yüksek nem kuruma zamanını arttırır. Maksimum yüzey sıcaklığı 50˚C dir.

YÜZEY HAZIRLIĞI

Akrilik Resurfacer uygulaması için yeni sıcak asfalt yüzeyler minimum 14 – 21 gün gazı çıkması gerekir. Kürlenmiş yüzeydeki harç artığı v.s. hafif kumlama veya fırçalama ile uzaklaştırıldıktan sonra seçilen astar uygulanır.

Eski beton ve çimento sıva yüzeyindeki eskiden kalma boya, kir, toz v.s. gibi gevşek parçacıklar kumlama, kazıma, fırçalama ile uzaklaştırılır. Yağ ve gres artıkları deterjanlı su ile temizlenir, nötralizasyon gerekiyorsa basınçlı su ile yıkanır. Akrilik Resurfacer uygulanmadan önce zeminin tamamen kuru olmasına dikkat edilmelidir.Astarsız uygulama kesinlikle yapılmamalıdır. Asvalt zeminlerde Akrilik Astar Beton zeminlerde Epoksi Astar kullanılmalıdır.

Yüzey tamiratları

Kort yüzeyi su ile ıslatılarak kurumaya bırakılır. Kuruma esnasında su çukur bölgelerde birikir . Bu bölgeler tebeşirle belirlendikten sonra yüzeyin tamamen kurumasını takiben Akrilik Tamir Binderi ile tamir edilmelidirler. Primer: Asfalt yüzeylerin akrilik Primer ile astarlanması, mevcut asfaltın çok kötü hava şartlarına maruz kalması halinde gereklidir. Yeni beton yüzeylere Akrilik Resurfacer uygulandığında, Akrilik Primer adherans için gereklidir

SARYAT

Polymex-9001-Akrilik Resurfacer maksimum sulandırma oranı 3:2 dir.1 kg. ürünle 2 m2 yer kaplanabilir. Ancak yinede sarfiyat yüzeyin pürüzlülüğüne bağlı olarak değişir.

Karışım Oranları

Akrilik Resurfacer 75 kg

Silis kumu(50-55 Mesh) 25 kg

Su 5 kg

UYGULAMA REHBERİ

Uygulama

Akrilik Resurfacer uygulaması Kauçuk Squeege (Gel Beri) ile zemine aynı yönde olmak üzere yapılmalıdır. Zemin sıcak ise iyi bir uygulama için zemin su spreyi ile nemlendirilmelidir. Uygulama yapılmış zemin üzerine su toplanmasına müsaade edilmemelidir.

TEMİZLİK

Uygulamalarda kullanılan tüm aletler kurumadan su ile temizlenebilir.

UYGULAMADA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR Hava Şartları

P-9001-Akrilik Resurfacer kesinlikle yağmurlu havalarda(yağmur yağarken) uygulanmamalı, uygulama için yüzey sıcaklığı minimum 14˚C maksimum 50˚C olmalıdır.50˚C’nin üzerinde kesinlikle uygulama yapılmamalıdır.

İç mekân uygulamaları

İç mekanlarda yapılan uygulamalarda yüksek bağıl nem, düşük sıcaklık ve yetersiz havalandırma kuruma zamanını geciktirebilir. İç mekanlarda özellikle bu üç faktör dikkate alınmalıdır.

Dondan koruma

Akrilik Resurfacer su bazlı akrilik bir polimer olduğundan depolama ve sevkiyat anında donmaktan korunmalıdır

YASAL UYARI

Bu teknik dokümanda yer alan veriler, bilimsel ve pratik bilgilerimize dayanmaktadır. AŞY POLYMEKS Kimya Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. sadece ürünün kalitesinden sorumludur. Ürünün nerede ve nasıl kullanılacağı ile ilgili yazılı öneriler dışındaki ve/veya hatalı kullanımlardan dolayı oluşabilecek sonuçlardan AŞY POLYMEKS KİMYA SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ sorumlu tutulamaz. Bu teknik döküman yenisi basılıncaya kadar eski basımları hükümsüzdür.

Polymex-9001-Akrilik Resurfacer ( Dolgu ) Kaplaması