Polymex-7005-2K Poliüretan Armuz Dolgu Macunu

P-7005-2K Poliüretan Armuz Dolgu Macunu

ÜRÜN TANIMI : Polymex P-7005-Poliüretan bazlı, çift komponentli solvent içermeyen, armuz dolgu, kalafatlama ve kaplama amaçlı kullanılan çok fonksiyonlu bir armuz dolgu macunudur.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

  • Deniz suyuna dayanıklı
  • Korozyon – aşınma direnci yüksek
  • İzolasyon sağlar
  • Suya karşı yalıtım sağlar
  • Kürlenmesi sırasında hacim kaybı yapmaz
  • Hafif kimyasallara karşı dayanıklıdır

KULLANIM ALANLARI

Tekne ve yatların üretim ve bakımında metal ve ahşap yüzeylerde, tank depo, havuz gibi alanların yatay ve düşey yüzeylerinde kullanılır. Marine PU Armuz Dolgu Macunu

TEKNİK ÖZELLİKLER

Reçine Tipi Polyester polyol Standart
Renk Beyaz
Parlaklık Mat
Katı Madde ( %ağırlıkça ) 99+1 ASTM D-1353
Katı madde ( % hacimce ) 99+1 ASTM D-6093
Yoğunluk ( gr/cm3 ) 1,42 ASTM D -1475
KURUMA SÜRESİ
Katlar arası bekleme 4-6 saat
Tam kuruma 4-6 gün
zımparalama öncesi kuruma 16-24 saat
Jel time 45 dakika

Belirtilen süreleri 23 C ortam sıcaklığı ve %50+2 bağıl nem koşullarında geçerlidir.

2-Deniz Grubu / Macun

Poliüretan bazlı, çift komponentli solvent içermeyen, deniz suyuna dayanıklı, korozyon / aşınma direnci yüksek, yapıştırma, armuz dolgu, kalafatlama ve kaplama amaçlı kullanılan çok fonksiyonlu elastik poliüretan macunudur.

Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli:

Uygulama yapılacak yüzey her türlü kir, pas, yağ ve gevşek boya tabakası, kaplama tabakasından arındırılmalıdır. Uygulama sırasında çiylenme noktası (dew point) takip edilmeli, nemli veya ıslak yüzeye uygulanmamalıdır.

Nem ve/veya su, üründe normal olmayan köpürmelere neden olabilir. Karışım oranına göre malzeme, sertleştiricisi ile homojen olarak karıştırılır. 3-4 dakika dinlendirilir. Derin çatlak ve çukurlar ince katlar halinde uygulanarak doldurulur. Katlar arası bekleme süresi 4 – 6 saattir. Bekleme süresi 24 saatten fazla ise uygulamaya devam etmeden önce ince bir kat zımpara yapılmalıdır.

İnceltme / Karışım Oranı:

Ağırlıkça 4 kısım PU Armuz Macunu + 1 kısım PU Armuz Macunu Sertleştiricisi. Tiner ile inceltilmeden kullanılır.

Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan:

Armuz uygulamalarında 1 cm x 1 cm kesitte yaklaşık sarfiyat 150 gr/m’dir. Kaplama uygulamalarında 250 mikron kuru film bırakacak şekilde uygulama yapıldığında 1 m² için yaklaşık 450-500 gr macun gerekir. Pratik kaplama alanı yüzey pürüzlülüğü ve sıçrantı kayıpları miktarına göre değişkenlik gösterir.

Kuruma Süresi:

20°C’de dokunma kurumasını 6 saate, toz tutma kurumasını 12 saatte, sert kurumasını 24 saatte tamamlar. Mekanik işlem için kurumasını 4-6 günde tamamlar.

Önerilen Uygulama Aparatları:

Fırça Rulo Spatula, macun çeliği, mastar.

Ambalaj:

5 kg – 10 kg – 20 kg

TEKNİK ÖZELLİKLER

Katı (% w) :99±1 ASTM D-1353
Katı (% v ) :99±1 ASTM D-6093
Yoğunluk (g / ml) :1,25 ASTM D-1475

TEKNİK VERİ SAYFASI ÜRÜN AÇIKLAMASI

Poliizosiyanat içerikli solventsiz sertleştiricidir.

ÖNERİLENM&M PU ARMUZ DOLGU MACUNU için ikinci bileşen olarak kullanılır.

DEPOLAMA VE PAKETLEME

Depolama koşulları : 10-30 ° C arasında saklayın. Kullanılmadığı zaman kapları mühürlü tutun. Don ve direkt güneş ışığından koruyun.

Raf ömrü : 1 yıl

SAĞLIK VE GÜVENLİK BİLGİLERİ

Ürün ambalajındaki zararlı ve ihtiyati ifadelerde belirtilen Polymex talimatlarına bakın. Güvenlik bilgi formunun ürünü kurallara göre işlem görmelidir. Beklenmedik sağlık sorunları için en yakın sağlık tesisine başvurun.

YASAL NOTLAR

Polymex P-7005-Marine PU Armuz Dolgu Macunu, Bu teknik bültende yer alan tüm bilgi ve talimatlar Polymex Boya Laboratuvarlarındaki deneyimlerle oluşturulmuş ve geliştirilmiştir ve saha mühendislerimiz tarafından sistematik olarak toplanmıştır. “Polymex”ürün içerisinde haber verilmeksizin değişiklik yapma hakkına sahiptir Yukarıda verilen bilgiler yayın tarihinden itibaren geçerlidir. Ürünün doğruluğunu kontrol etmek kullanıcının sorumluluğundadır. Tavsiye edilen amaç için teknik bilgi formuna dayanarak kullanılmalıdır.

Kullanılan şartların yerine getirilmesi için tüm önlemleri uygulamak kullanıcıların sorumluluğundadır. Teknik bilgi formundaki veriler, spesifik test koşulları altında ürün performansının tanımlarını vermek için tasarlanmıştır. Marine PU Armuz Dolgu Macunu Ürün performansında önemli bir faktör, kullanıcı için genel bir rehber olarak kullanılması gereken başlangıç işleminde ortaya çıkabilecek değişkenlerdir.

Bu ürünün yazılı talimatlarda yer almayan herhangi bir yetkisiz kullanımı, Polymex Kimya yasal olarak sorumlu tutulamaz. Yerel ve ulusal mevzuatta belirlenen kanunun özel gereklilikleri ile ilgili gerekli tüm önlemleri almak kullanıcının sorumluluğundadır. Ürünün çalıştırma prosedürü, koruyucu ekipman, depolama, yangın ve ilk yardım vb. İle ilgili Polymex Kimya Güvenlik Bilgi Formunda yer alan güvenlik bilgilerinin kurallarına uyun.

Bu ürünün kullanım tarihinden sonraki koşullara ilişkin hükümleri garanti kapsamında değildir. Son kullanma tarihi geçmiş ürünler için sorumluluk kabul edemeyiz. Sorumluluk kabul edilemez. Ürün hakkında daha ayrıntılı bilgi için Polymex Teknik Servis Departmanı ile irtibata geçiniz

Poliüretan bazlı, çift komponentli solvent içermeyen, armuz dolgu, kalafatlama ve kaplama amaçlı kullanılan çok fonksiyonlu bir armuz dolgu macunudur.