Polymex P-5075 Stone Carpet Filler

Tek bileşenli solvent içermeyen,Su bazlı UV dayanımlı, şeffaf taş halı gözenek dolgusu.

Özellikleri

 • UV dayanımına sahiptir.
 • Mükemmel zemine yapışma özelliğine sahiptir.
 • Solvent içermez
 • Donma Çözünmeye karşı dayanıklıdır.
 • Islak zeminlerde su geçirmez bir tabaka sağlar.
 • Taş halı uygulamalarında mükemmel yapışma özelliğine sahiptir.
 • Rakiplerine oranlar şeffaflığı üst düzeydedir.
 • Tek bileşenli solvent içermeyen, UV dayanımlı, şeffaf taş halı gözenek dolgusu.

Uygulama Talimatları

Polymex 5075 Stone Carpet Filler ürünü Taş Halı (Carpet Stone) uygulaması yapılmış yüzeylere plastik çek pas ile yapılır. Ürün uygulaması kolay ve gözenekleri dolduracak şekilde tasarlanmıştır. Tek bileşenli solvent içermeyen, UV dayanımlı, şeffaf taş halı gözenek dolgusu.

Açık gözenekli yapı Polymex Stone Carpet Filler uygulanmış gözenekler

Kürlenme Aşaması

Polymex -5075- Stone Carpet Filler kürünü tamamlamadan önce üzerine su gelmesine ve yaya trafiğine açılmasına izin verilmemelidir. Trafiğe açılma süresi minimum 24 saattir. Bu süre hava şartlarına ve ortam sıcaklığına göre değişiklik gösterebilir. Stone Carpet Filler Tek bileşenli solvent içermeyen, UV dayanımlı, şeffaf taş halı gözenek dolgusu. UV dayanımlı, şeffaf taş halı gözenek dolgusu.

Sarfiyat

Kullanılan çakıl taşının ebatlarına bağlı olarak sarfiyat değişiklik göstermektedir.

Teknik Özellikler

Görünüm: Sarımsı Şeffaf

Katı madde içeriği: 40 %

Viskozite: 750-1000 cps

pH: 8.0-9.0

MFFT (°C): 20±2

Kimyasal dayanım:

 • Amonyak
 • Etanol
 • Kahve
 • Hardal
 • Kırmızı Şarap
 • Etanol
 • Sıvı Parafin
 • Su
 • Linoleik yağ asidi

Ambalaj

20 kg’lık bidon

220 kg’lık varil

1000 kg’lık tank

Dökme

Depolama

Ortam sıcaklığının +5°C’den yüksek ortamlarda ve doğrudan güneş ışığından korunarak depolanmalıdır. Daha düşük sıcaklıklarda depolanmış malzemeler doğrudan ısı kullanılmadan oda sıcaklığında bekletilerek çözülmesi

beklenmelidir. Ürün çözüldükten sonra mekanik yöntemlerle homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır. Basınçlı hava kullanılmamalıdır. Stone Carpet Filler. Tek bileşenli solvent içermeyen, UV dayanımlı, şeffaf taş halı gözenek dolgusu.

Raf Ömrü

Orijinal ve açılmamış ambalajda, uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır. Açılmış ambalajların kapakları tekrar kapatılarak, raf ömrü süresince kullanılabilir.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tavsiyeleri

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Talimatlarında belirtilen iş elbiseleri, koruyucu eldiven/gözlük/maske benzeri tüm iş güvenliği ekipmanlarının uygulama esnasında kullanılması zorunludur. Çalışma sahasının havalandırılması gereklidir.

Depo ve stok alanlarına ateş ile yaklaşılmamalıdır. Ürünün deri ve göz ile teması kesinlikle önlenmeli, böyle bir durumda hemen bol su ile ürünün temas ettiği yer yıkanmalı ve zaman geçirmeden tıbbi yardım alınmalıdır. Yiyecek ve içeceklerin de ürün ile temas etmemesi gereklidir. Çocuklardan uzak yerlerde depolanmalı ve korunmalıdır. Daha fazla bilgi için Malzeme Güvenlik Bilgi Formu (MSDS) incelenmelidir.

Ayrıca ürünün uygulanması, yeterli teknik bilgiye, donanım ve deneyime sahip kişilerce yapılmalıdır. Bu konudaki sorumluluk münhasıran kullanıcıya aittir. Stone Carpet Filler. Tek bileşenli solvent içermeyen, UV dayanımlı, şeffaf taş halı gözenek dolgusu.

Sorumluluk

Polymex Kimya San. Ve Tic. bu bilgi föyünde verilen teknik bilgiler ve ürünün kalitesinden sorumludur. Bunun dışında ürünün kullanılması ile ilgili doğabilecek doğrudan veya dolaylı sonuçlardan Polymex Kimya San. Ve Tic. sorumlu tutulamaz. Bu teknik belge yenisi basılıncaya kadar geçerli olup eski basımları hükümsüz kılar. (04/2021) Stone Carpet Filler. Tek bileşenli solvent içermeyen, UV dayanımlı, şeffaf taş halı gözenek dolgusu.

Polymex Kimya San. Ve Tic. ürünün niteliğinde değişiklik yapabilir. Bu konudaki değişiklikler Polymex Kimya San. Ve Tic. tarafından kullanıcıya bildirilecektir.

Ürün yanıcı madde niteliğinde olup, ürün kullanımı sırasında güvenlik tedbirlerinin alınması zorunludur. Bu tedbirler yukarıda örnek olarak sayılanlardan ibaret olmayıp, tüm güvenlik tedbirlerinin alınması münhasıran kullanıcının sorumluluğundadır. Tek bileşenli solvent içermeyen, UV dayanımlı, şeffaf taş halı gözenek dolgusu.

Polymex -5075-Stone Carpet Filler