Polymex P-5024 Alifatik Poliüretan Esaslı Taş Bağlayıcı

P-5024-Alifatik Poliüretan Esaslı Taş Bağlayıcı

Tanımı:
Tek bileşenli, Alifatik poliüretan Reçine esaslı hava ile kürlenen çok amaçlı olarak kullanılan Alifatik Poliüretan Esaslı Taş Bağlayıcıdır.

Özellikler:
Polymex-5024 – Alifatik Poliüretan Esaslı Taş Bağlayıcı Binder Rutubete, suya ve kimyasallara dayanıklı kuvvetli bir Taş bağlayıcı Zemin yapıştırıcısıdır. Aşınmaya mukavim, darbe, asit, alkali, deniz suyu ve çoğu kimyasal ve korrozif malzemelere karşı dayanıklıdır.

Sertleşme sonrasında gayet sağlam bir tabaka meydana getirir. Düşük sıcaklıklarda da önemli bir hacim değişikliği göstermeden sertleşir Katalizörler sayesinde kuruma zamanı kısaltılabilir. Uygulandığı yüzeye aderansı yüksek bir Alifatik poliüretan taş bağlayıcı zemin malzemesidir. Alifatik Poliüretan Esaslı Taş Bağlayıcı.

Uygulanan yüzeyin uzama ve elastikiyet sert katsayılarını aşar. Suya dayanıklıdır. Sıcak ve nemli havalarda çabuk kürleşir. Sert yapıya sahiptir. Dış mekân koşullarında mükemmel dayanım sağlar.

Kullanım Alanları:
Polymex- Alifatik Poliüretan Esaslı Taş Bağlayıcı Zemin kaplama yapımında, zemin dökme sistemlerinde, kullanılır. Genellikle Zemin taş bağlayıcı olarak taş Zemin kaplamalarında kullanılır. Alifatik Poliüretan Esaslı Taş Bağlayıcı.

Gün ışığı ve sudan etkilenmemesinden dolayı yapıştırma özelliği 20 yıla kadar sürer. Kimyasallara darbelere ve sürtünmeye dayanıklı, sıvı sızdırmayan anti bakteriyel yapıştırıcısıdır. Uygulandığı zeminde düzgün yüzey oluşturur ve yüzey mukavemetini artırır ve güçlendirir.

Uygulama:

Polymex- Alifatik Poliüretan Esaslı Taş Bağlayıcı

Zemin:
Tatbik edilecek zemin düzgün, Kuru ve temiz olmalıdır. Madeni yağ,kir, pas ve çapaklardan arındırılmalıdır. Kesinlikle yabancı malzeme ilave edilmemelidir. Uygulamada ortam ve yüzey sıcaklığı +10 oC ‘nin altında yâda +30 oC nin üzerinde ise uygun sıcaklıklar beklenmelidir.

Depolama ve Raf Ömrü:
Açılmamış orijinal ambalajında standart oda koşullarında 12 ay saklanabilir.

Ambalaj:
20.kg 25.kg 30.kg. 200 ve 250 Kg’lık Saç Varillerde.

Teknik Özellikler:

Renk Şeffaf
Depolama Stabilitesi +10 oC/+30 oC
Bağlayıcı Madde Poliüretan Reçine
Yoğunluk 1,2±0,01 gr/ml
Açık zaman 6 Saat
Açık zaman 6 Saat
İlk Kuruma süresi 10 mm 28 oC 8.Saat
Tam kuruma 24 saat
Kullanım Miktarı Taş Bağlayıcı : %8
Kullanım Miktarı Toprak %10
Suya Kimyasala Dayanıklılığı Dayanıklıdır
Raf Ömrü 1 yıl.
UV Dayanımı % yüz dayanıklıdır

Alifatik Poliüretan Esaslı Taş Bağlayıcı

Uyarılar:
Alifatik Poliüretan Esaslı Taş Bağlayıcı Solventsizdir kimyasal olduğundan dolayı Malzemenin cilde temasından kesinlikle kaçınılmalıdır.

Yutulması durumunda midenin yıkanıp yıkanmamasına karar verebilecek bir doktora başvurulmalıdır.Koruyucu gözlük ve eldiven giyilmesi tavsiye edilir.

Notlar:
Bu ürün bilgi föyünde bulunan tüm teknik veriler laboratuar deneylerine dayanmaktadır. Gerçek de elde edilen veriler, AŞY POLYMEKS KİMYA SAN TİC LTD ŞTİ. ‘nin kontrolünün ötesindeki şartlar sebebiyle değişkenlik gösterebilir. Alifatik Poliüretan Esaslı Taş Bağlayıcı.

P-5024-Alifatik Poliüretan Esaslı Taş Bağlayıcı