Polymex P-5011 Solventsiz Epoksi Boya

Solventsiz Epoksi Son Kat İki Bileşenli, Solventsiz Epoksi Reçine Esaslı, Parlak mat görünümde, son kat boyadır. P-5011-Solventsiz Epoksi Sonkat Boyası.

Ürün Özellikleri

Korozyona ve kimyasallara karşı gösterdiği yüksek savunma direnci, Kalın katlar halinde uygulanarak yüksek film bir kalınlığı elde edilebilmesi, Yüzeye parlak bir görünüm kazandırması. Asit, petrol ürünleri, su ve solventlere dayanıklı olması, Aşınma ve darbelere karşı mekanik mukavemetinin yüksek olması, Özellikle içme suyu depolarında kullanılmaya uygun olması sağlanır.

Teknik Özellikler

Uygulama : Kısa tüylü rulo, Tarak mala veya Airless Sprey ile uygulanır.

Uygulama Sıcaklığı : +10 °C’nin altında uygulama yapılmamalıdır.

Karışım Ömrü : 20 °C’de 1 saat. Karışım miktarı ve ortam sıcaklığı yükseldikçe karışım ömrü kısalır.

Katlar Arası Bekleme : En az 12 en fazla 48 saat. Bu zaman süresi aşıldığı takdirde zemin, iyi bir yapışma için zımpara ile pürüzlendirilmelidir.

Kuruma Süresi : 20°C’de yüzeysel kuruma: 6-8 saat; 20°C’de tam kuruma: 16-24 saat

Kürlenme : 20°C’de 7 gün. Bu süre zarfında boya filminin hiç bir kimyasal ve mekanik etkiye maruz kalmaması gerekir.

Temizlik : Sellozik Tiner ile temizlenir.

Sarfiyat : Teorik olarak 125 mikron film kalınlığında tek katta yaklaşık 400, gram /m2 (Yüzeyin pürüzlülüğüne bağlı olarak değişir.)

Uygulama

Solventsiz Epoksi Boyası Ana malzeme karıştırıldıktan sonra sertleştirici ilave edilerek homojen oluncaya değin 2-3 dakika karıştırılır. Karışım 15 dakika dinlendirildikten sonra uygulamaya geçilir. Karışım ömrü süresince uygulanabilecek miktardan fazla malzeme hazırlanmamalıdır.Epoksi boyası Karışım uygulama viskozitesini verir. Solventsiz Epoksi sistemlerde karışıma epoksi tiner ilavesi yapılmaz. Solventsiz Epoksi Son Katın, kendisinden beklenilen performansı sağlayabilmesi için en az 180 μ. Kuru film kalınlığı verecek şekilde önerilen astarlar üzerine son kat olarak uygulanması tavsiye edilir. Yaş üstü yaş uygulama yapılmayacak ise, ikinci kat uygulamasında kat kabulü için 12 saat beklenmelidir

Uygulama Şartları

Solventsiz Epoksi Boyası Küf, mantar ve bakteri oluşumuna karşı dirençlidir su bazlı ipek mat boyalar. Duvarlarınızın estetik görünümünü uzun yıllar korur. Yıkanabilme özelliğiyle kolayca temizlenir, alev yayılımını engeller. Yapının zamanla oturması nedeniyle meydana gelen çatlakları köprüleme özelliğine sahiptir Yeni beton ve çimento sıvanın en az 21 gün kürlenmesi gerekir. Kürlenmiş yüzeydeki harç artığı vs. hafif kumlama veya fırçalama ile uzaklaştırıldıktan sonra seçilen astar uygulanır. Eski beton ve çimento sıva yüzeyindeki eskiden kalma boya, kir, toz vs. gibi gevsek parçacıklar kumlama, kazıma, fırçalama ile uzaklaştırılır. Yağ ve gres artıkları deterjanlı su ile temizlenir, nötralizasyon gerekiyorsa yüzey % 3-4 lük hidroklorik asit veya asetik asit çözeltisi ile silinir ve su ile yıkanır. Seçilen astar uygulanmadan evvel zeminin tamamen kuru olmasına dikkat edilmelidir.

Uyarılar

Bu ürün bilgi föyünde bulunan tüm teknik veriler laboratuar deneylerine dayanmaktadır. Gerçek de elde edilen veriler, AŞY POLYMEKS KİMYA SAN TİC LTD ŞTİ. ‘nin kontrolünün ötesindeki şartlar sebebiyle değişkenlik gösterebilir. Solventsiz Epoksi son kat iki bileşenli, solventsiz epoksi reçine esaslı, parlak görünümde, son kat boyası kullanım talimatlarını uygulayınız.