Ürün Tanımı:
Şeffaf Epoksi Reçine Esaslı İki komponentli, Epoxy bazlı  şeffaf parlak zemin kaplama malzemesidir. Şeffaf Solventsiz Self Leveling Sonkat Epoksi Kaplaması.

Özellikler:
Yüksek kimyasal ve mekanik dayanıklılığa sahip olup sert bir film oluşturur.
Solventsiz oluşundan dolayı  yangın tehlikesi yoktur.
Şeffaf oluşundan dolayı zeminde istenilen şeffaflık gösterir.
Film yüzeyi parlak ve kaymazdır.
Kolay temizlenir, bakteri  barındırmaz, tozumaz, sağlığa zararı yoktur.

Kullanım Alanları:

-Ofislerde Şovrumlarda Özel Diskotek Hotel Otel Turistik tesislerin kaplamasında
-Hastane, ilaç ve  gıda sanayi,
-Laboratuar, tekstil
-Otomotiv endüstrisi gibi, zemin tozumasının üretimi etkilediği
-Sanayi tesislerinde zemin kaplaması  olarak kullanılır.

Uygulama:
Şeffaf Epoksi Reçine Kaplaması Ana malzeme karıştırıldıktan sonra sertleştirici ilave edilerek homojen oluncaya değin 3-4  dakika karıştırılır.
Karışım 5 dakika dinlendirildikten sonra uygulamaya  geçilir.
Karışım ömrü süresince uygulanabilecek miktardan fazla malzeme  hazırlanmamalıdır.
Uygulamaya başlanırken verilmesi gereken kaplama kalınlığına  uygun testere dişli çelik mala çekpas kullanılmalıdır.
Kaplamada sıkışan hava kirpi rulo yardımıyla uzaklaştırılmalıdır.

Uygulama Şartları:
Şeffaf Self Leveling Sonkat Epoksi Kaplaması.Yeni beton ve çimento esaslı sıvanın en  az 21 gün kürlenmesi gerekir.
Kürlenmis yüzeydeki harç artığı vs. hafif kumlama  veya fırçalama ile uzaklaştırıldıktan sonra seçilen astar uygulanır.
Eski beton  ve çimento sıva yüzeyindeki eskiden kalma boya, kir, toz vs. gibi gevsek  parçacıklar kumlama, kazıma, fırçalama ile uzaklaştırılır. Yağ ve gres  artıkları deterjanlı su ile temizlenir, nötralizasyon gerekiyorsa yüzey %  3-4’lük hidroklorik asit veya asetik asit çözeltisi ile silinir ve su ile  yıkanır.
Seçilen astar uygulanmadan evvel zeminin tamamen kuru olmasına dikkat  edilmelidir.

Uygulama Metodu: Şeffaf Self Leveling Sonkat Epoksi Kaplaması.

Testere dişli çelik mala çekpas rulo ile  uygulanır.

Uygulama Sıcaklığı:

+10 °C’nin altında uygulama  yapılmamalıdır.

Pot Life:

20 °C’de 1 saat. Karışım miktarı  ve ortam sıcaklığı yükseldikçe karışım ömrü kısalır.

Katlar Arası Bekleme:

En az 24 en fazla 48 saat. Bu  zaman süresi aşıldığı takdirde zemin, iyi bir yapışma için zımpara ile  pürüzlendirilmelidir.

Kuruma Süresi:

20°C’de yüzeysel kuruma: 6-8 saat  20°C’de Tam Kuruma:16-24 saat

Kür Süresi:

20°C’de 7 gün. Bu süre zarfında  boya filminin hiç bir kimyasal ve mekanik etkiye maruz kalmaması gerekir.

Renk: Şeffaf Self Leveling Sonkat Epoksi Kaplaması 

Karışım Oranı: Şeffaf Self Leveling Sonkat Epoksi Kaplaması 
Ağırlıkça 100.gram kısım ana malzeme,33.gram  kısım sertleştirici,veya Reçine :100.gram Sertleştrici – 50.gram

Sarfiyat: Şeffaf Self Leveling Sonkat Epoksi Kaplaması 
Teorik olarak 1-3 mm arasında değişen  kalınlıklardaki kaplamalarda yaklaşık 1m 2-5 kg/m2.

İnceltici:
Malzeme uygulamaya hazırdır ancak  araç gereç temizliğinde kullanılması amacıyla epoksi tiner kullanılmalıdır. Epoksi zemin kaplama birçok alanda dayanıklılık bakımında tercih edilen kaplama çeşitleri arasında yerini almıştır.Şeffaf Self Leveling Sonkat Epoksi Kaplaması .

Çok fazla renk ve görselliğe sağladığı katkı sayesinde de çoğu kişinin evlerinde de dekoratif epoksi zemin kaplama çeşidinden yararlanılmaktadır. Her zevke hitap edebilen renk yelpazesi sayesinde çok fazla kişi tercihlerini dekoratif epoksi zemin kaplama ile değerlendirmektedir.

Epoksi bir tür kimyasal reçine olarak tanımlanmaktadır. Dayanıklılığı ve kolay temizlenir yapısı birçok alanda kullanılmasını tetikler.Suya, aside ve hatta her türlü kimyasal içeriğe direnç gösterebilir.

Zaman aşımında yapısından ödün vermeden sağlamlığını korur. Yüzeyin sağlam olması her yerde önemli bir ayrıntıdır. Şeffaf Self Leveling Sonkat Epoksi Kaplaması

Herhangi bir yüke direnç gösterebilmek, ıslak bir tür maddeden etkilenmemek, kolay hijyen sağlanması gibi çok fazla olumlu özelliğin bir araya toplanması, her türlü zemin için aranan niteliklerin başında yer almaktadır. Tüm bunların bir araya toplayan bir kaplama da herkesin yararlanmasına zemin hazırlar. Uzun süre kullanımlarında ilk gün ki sağlamlığını korumak her zemin için söz konusu değildir.

Tadilatın hemen bitmesi, kolay kullanım, çok seçenekli görsellik ve bunlar gibi sayısız bir sürü özellik epoksi zemin kaplaması için söyleneceklerin içerisindedir. Aslında tüm bu açıklamalar göz önünde bulundurulduğunda da ev, ofis gibi yaşamsal faaliyetlerin sürdürüldüğü alanlarda çok kullanışlı oluşu ve sağlamlığından ötürü dekoratif epoksi zemin kaplama çeşidinin tercih görme sebepleri açıklanabilmektedir. Şeffaf Self Leveling Sonkat Epoksi Kaplaması.


Depolama ve Raf Ömrü:

10-35°C’de rutubetsiz kapalı  ortamlarda orijinal açılmamış ambalajlarında 2 yıl.

Ambalaj:
15.kg – 21 kg – 30.kg ’lık takımlar halinde.

Dayanıklılık:
Seyreltik asitlere, seyreltik ve  konsantre alkalilere, temizlik deterjan ve dezenfektanlarına, bitkisel,  madensel ve hayvansal yağlara, tatlı su ve deniz suyuna, mazot, benzin, alkol  ve daha birçok solvente dayanıklıdır Ayrıca, kimyasal ve mekanik etkenler  altında olmadan devamlı olarak; Islak ortamda 50 °C, kuru ortamda 130 °C’ye  kadar dayanıklıdır. Şeffaf Self Leveling Sonkat Epoksi Kaplaması 

Teknik Özellikler:

Betona Yapışma 4-5 N/mm²
Basınç Dayanımı 70 N/mm²
Eğilme Dayanımı 20 N/mm²
Katı Madde %100
Isı dayanımı 155. ºC’derece
Shore D sertliği 76-80 (7 gün /+23 ºC’)
Soğuk eksi  Dayanımı -48
Yoğunluk 1,23 gr/ml

Özel Projeye Göre Teknik Bilgiler

Epoksi ile Zemin Kaplaması Yapılması

Şeffaf Self Leveling Sonkat Epoksi Kaplaması.Mevcut vakumlu, döşeme betonu (helikopter mala perdahlı) yüzeyinin mekanik yöntemler ile iyice pürüzlendirilmesi, yüzeydeki zayıf çimento şerbeti tabakası alındıktan sonra yüzey üzerindeki rötre çatlakları, crack kontrol ve expansion joint derzlerinin bir kırıcı yardımı ile genişletilerek (V şeklinde açılarak) epoxy harç ile onarılması, onarımı bitirilmiş ve temizliği tamamlanmış yüzeylerin  iki komponentli, yüksek penetrasyonlu, yoğunluğu 1.23 kg / litre,

Shore D sertliği 80, (7 gün /+23 ºC’)

Basınç dayanımı 45 N / mm² olan

Solventsiz Şeffaf Reçinesi ile m² ’ye 0.400 gr / m² ’den az olmayacak şekilde astarlanması, astar tabaka kürünü tamamladıktan sonra (maksimum 24 saat) üstüne  Şeffaf Self Leveling Sonkat

Şeffaf Epoksi Reçine Kaplaması, yoğunluğu (A+B) 1.23 kg / litre, basınç dayanımı 50 N / mm², eğilme dayanımı 25 N/mm2, Sonkat 2.00.kg m2 uygulanacaktır.

Shore D sertliği 78-80 (7 gün /+23ºC) ve aşınma dayanımı 70 mg (taber) olan malzeme ile m² ’ye 0.80 kg sarfiyatla epoxy reçine  (A+B) karışımlı sistemin özel yayma aparatları ile sıfır tarak çekilerek bir gün sonra üstüne Self levelling ,solventsiz yoğunluğu (A+B) 1,23 kg / lt, basıç dayanımı 50 N/mm2 Shore D sertliği 80 ( 7gün /+23ºC) ve aşınma dayanımı 70 mg (taber) olan malzeme ile m2’ye 2,200 kg sarfiyatla epoxy reçine (A+B) karışımlı sistemin özel yayma aparatları ile düzgün bir görünümde (smooth finish) çıkartılacak şekilde 3.mm kalınlıkta uygulanması, ve kaplama sonrası mevcut derzleri eski yerlerinden tekrar keserek içine uygun poliüretan esaslı derz dolgu malzemesi ile doldurulması yapılıp ve daha sonra çizgi boyalarının yapılıp işlem sonlanacaktır. Şeffaf Self Leveling Sonkat Epoksi Kaplaması

GÜVENLİK:

Ürünü solumayınız, maske kullanınız. Cilde ve göze temas ettirmeyiniz. Koruyucu eldiven, gözlük ve elbise kullanınız. Göz teması halinde hemen bir doktora başvurunuz. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Deri teması halinde bol su ve sabun ile yıkayınız. Yutmayınız. Detaylı bilgi ve tavsiyeler için lütfen Güvenlik Bilgi Formuna başvurunuz. Şeffaf Self Leveling Sonkat Epoksi Kaplaması 

Not: Bu ürün bilgi föyünde bulunan tüm teknik veriler laboratuar deneylerine dayanmaktadır. Gerçek de elde edilen veriler, AŞY POLYMEKS KİMYA SAN TİC LTD ŞTİ. ‘nin kontrolünün ötesindeki şartlar sebebiyle değişkenlik gösterebilir. Şeffaf Self Leveling Sonkat Epoksi Kaplaması.

Ürünün amacının dışında kullanılması ya da yukarıda belirtilen uygulama şartları ve önerilerine uyulmaması halinde oluşabilecek uygulama hatalarından Polymex  San. ve Tic. Ltd. Şti. sorumlu değildir. Polymex in ürünlerini değiştirme hakkı saklıdır. Kullanıcılar ilgili ürünün Teknik Bilgi Formunun son baskısını dikkate almalıdır. Şeffaf Self Leveling Sonkat Epoksi Kaplaması.

Polymex-5090-Şeffaf Self Leveling Sonkat Epoksi Kaplaması.