POLYMEX-5050-2K Havuz ve Su Deposu İzolasyon Boyası

P-5050-2K Havuz İzolasyon Boyası

Ürün Tanımı:
Epoksi reçine esaslı, iki komponentli kullanıma hazır elastik ve sert her türlü zemine kolayca uygulanabilen mavi-beyaz renkli sürme esaslı havuz izolasyon boyası’dır.

Özellik ve Avantajlar:
Polymex -5050; çift bileşenli, mavi-beyaz renginde Epoksi reçine esaslı havuz boyasıdır. Sudan ve su basıncından etkilenmez. Özellikle yeni yapılan yüzme havuzları, süs havuzlarında seramik kullanılmayacak ise Polymex P-2007 kullanıma son derece uygun bir üründür. Sürüldüğü yüzeyde homojen mavi-beyaz bir görüntü verir. Elastiktir, çatlamaz, kabarma yapmaz, kalkmaz. UV ışınlarından ve havuz kimyasallarından etkilenmez. Alkali ve klora karşı son derece dayanıklıdır. Rengi zamanla solmaz, su altında bozulmaz, aşınmaz. Yüzeylerde kesinlikle yosunlaşma yapmaz, bakteri üretmez, anti statik ve anti bakteriyeldir. İşçiliği son derece kolay ve ekonomiktir. Epoksi Esaslı Havuz İzolasyon Boyası

Epoksi Havuz Boyası

Epoksi havuz boyası, yüzme havuzu yüzeylerinizi korumak için en uzun süre kullanılabilen havuz boyasıdır. Epoksi boya sertleştikçe gözeneksiz hale gelir ve havuz suyu kimyasal dengesine daha dirençli olur.Epoksi Havuz Boyası havuz yüzeyinize kolayca uygulanır, temizlenmesi kolay ve uzun ömürlüdür.Epoksi Havuz Boyaları yüzme havuzları ve balık havuzlarında sorunsuz bir şekilde kullanılır. Uygulanan boya suya herhangi bir kimyasal salınım yapmaz. Kullanılacak olan yüzey çeşitlerine göre epoksi boya seçenekleri mevcuttur.

Epoksi Havuz Boyasının Faydaları:

 • Kimyasallara dayanıklı ve uzun ömürlüdür.
 • Gözeneksiz, seramik görünümlü yüzey elde edilir.
 • Kolay temizlenir, kir ve leke tutmaz.
 • İstenilen renklerde üretilir.
 • Parlak ve pürüzsüz yüzey elde edilir.
 • Nasıl Uygulanır?
 • Havuz Boyası, rulo fırça veya havasız sprey ekipmanı kullanılarak uygulanabilir.

Kullanım Alanları:

 • Yüzme ve Gölet havuzlarında.
 • Beton, sıva ve şap üzerinde,
 • Havuzlarda, su tanklarında, su depolarında,
 • Metal tanklarda ve su sarnıçlarında,
 • Süs havuzlarında, göletlerde, barajlarda, su kanallarında,
 • Arıtma ve denge depolarında
 • Üretim Tesislerinde
 • Fayans altı ve fayans üstü izolasyonlarında
 • Teras Çatı su izolasyonlarında
 • Yapay gölet ve su oyun parklarında

Uygulama:
Yüzey Hazırlığı:
Polymex -5050; Havuz İzolasyon Boyası uygulama yapılacak yüzeyin sağlam kuru, temiz kir, yağ, pas vb. maddelerden iyice temizlenmelidir. Beton veya saç demir, sunta, ahşap ve fayans yüzeylerin kuru ve temiz olması gerekir. Eski ve yıpranmış yüzeyler (aşınmış, gevşemiş ve mekanik mukavemetini kaybetmiş) yerler gerekli onarımlar yapılmadan astar uygulanmamalıdır. Beton prizini almış ve tamamen kurumuş olmalıdır. Düzgün olmayan yüzeyler uygun tamir harçları ile tamir edilmelidir.

Yüzeylerin köşe kenarları mutlaka tamir harcıyla 4 cm çapında pah yapılmalıdır. Giderlere doğru suyun akışı sağlanmalıdır. Zemine astar uygulandıktan 4 saat sonra zemin sertleştiğinden Epoksi Esaslı Havuz İzolasyon Boyası emin oluktan sonra Polymex -5050 Havuz izolasyon boyası uygulamasına geçilmelidir. Bir kat Astar iki kat havuz izolasyon boyası uygulama yeterlidir. Uygulama sonrasında 1,5 -2.00.mm kalınlığında kuru film tabakası elde edilir. Uygulama yapılan yüzey en az 8 saat boyunca ıslatılmamalı, üzerinde yürünmemeli ve korunmalıdır. Astarsız uygulama kesinlikle yapılmamalıdır. Astar olarak Polymex-887 veya Polymex-999 -Prc Epoksi Astar Kullanılmalıdır.

Karışım:
Havuz İzolasyon Boyası A/B:4/1 oranlarında alınmalıdır. Karışımı hazırlamadan önce A bileşenini kendi içinde mekanik olarak karıştırınız. B bileşenini A bileşenine ekledikten sonra homojen bir karışım elde edene kadar mekanik karıştırıcı ile 4-5 dakika boyunca karıştırınız. Karıştırılan karışım 1 saat içerisinde mutlaka uygulanmalıdır. Havuz İzolasyon Boyası

Havuz İzolasyon Boyası Fırça rulo veya airless tabanca ile uygulanmalıdır.1 Kat astar atılıp kurumaya bırakılmalıdır. İkinci kat Epoksi Esaslı Havuz İzolasyon Boyası uygulanıp kuruduktan sonra son kat Epoksi Esaslı Havuz İzolasyon Boyası uygulanması yapılmalıdır.Havuz izolasyon boyası bittikten 72 saat sonra sui le doldurulup kullanıma açılabilir.

Sarfiyat:

 • Yüzeye bağlı olarak yaklaşık
 • Havuz İzolasyon Boyası 1 mm kuru film kalınlığı için: 1.30 kg/m2
 • Havuz İzolasyon Boyası 1 mm ıslak film kalınlığı için: 1,2 kg/m2
 • Havuz İzolasyon Boyası Havuz ve Göletlerde için: 2 kg/m2
 • Havuz İzolasyon Boyası Teras ve zeminlerde: 2,5 kg/m2

Depolama ve Raf Ömrü:
Kuru ve serin ortamda 24 ay

Ambalaj
20.kg, 25 ve Kg’lık setler halinde.

Havuz İzolasyon Boyası Teknik Özellikler:

Renk Mavi, beyaz veya istenilen renk
% Uzama 150%
Yoğunluk 1,25 gr/ml
Viskozite ( 20 oC) 1500-2000 mPas
Kıvamlılık Fırça-Rulo kıvamı, akışkan sıvı
Katı Madde 98%
Uygulama Özellikleri Ve Metodu Rulo-Fırça-Mala-Airles
Uygulanacak Zemin Sıcaklığı +7 oC /+120 oC
Yapışma Mukavemeti 12 kgf/cm2
Kuruma süresi İlk kuruma 2 saat. İkinci kat 4 saat ( Tam kuruma 24 saat)
Fiziksel ve Kimyasal dayanıklılık Uygulamadan 7 gün sonra başlar.
Yanma Geciktirici zehirli gaz kesinlikle yaymaz.
Havuz Boyası Sağlığa uygunluk Tam kuruma gerçekleştikten sonra Kesinlikle sağlığa zararlı değildir.
UV Dayanıklıdır.
Parlama Noktası Minimum 98 oC dir.
Karışım Oranı A/B:4/1

Dikkat:
Kullanmadan önce homojen hale gelene kadar karıştırınız.
Uygulamayı + 5-30 oC arasında yapınız.
Ürünü donmaktan ve sıcak havadan koruyunuz.

Notlar:
Bu ürün bilgi föyünde bulunan tüm teknik veriler laboratuar deneylerine dayanmaktadır. Gerçek de elde edilen veriler, AŞY POLYMEKS KİMYA SAN TİC LTD ŞTİ. ‘nin kontrolünün ötesindeki şartlar sebebiyle değişkenlik gösterebilir.

P-5050-Epoksi Esaslı Havuz İzolasyon Boyası