Polymex P-4016 Poliüretan Bazlı İki Bileşenli Bitüm Modifiyeli Mastik

P-2K Poliüretan Esaslı Bitüm Modifiyeli Mastik

Poliüretanbazlı, iki komponentli, bitüm modifiyeli mastik. Ağır trafiğe ve yüzey hareketlerine karşı dirençlidir. Deniz suyundan, jet yakıtlarından, hidrolik materyallerinden ve yağlardan etkilenmez.

P-4016-Poliüretan bazlı, iki komponentli, bitüm modifiyeli mastik.

Özellikleri

  • Mükemmel Yapışma(beton,metal,ahşap ve benzeri)
  • Elatikiyet (% 600)
  • Açık hava uygulamalarına uygundur
  • UV dayanımlı
  • Boya uygulanabilir
  • Farklı hava koşullarına dayanıklı (-30ºC/+120ºC)
  • Sertleşme ve yumuşama görülmez (-30 +120)
  • Prüzsüz yüzey oluştuma özelliği

Sertifika : TS 5926

Teknik özellikler

Renk : Siyah
Yoğunluk : 1,40 gr/cm³
Çalışma ısısı : +5ºC/+30ºC
Shore setliği : 30
Sertleşme süresi : 24 saat
Elastikiyet : % 600
Max.Derz aralığı : 4 cm
Raf ömrü : 1 yıl
Ambalaj : 12 kg (A/B) set

Uygulama alanları

Hava alanları, pistler, parklar,limanlar, tren rayları döşemelerinde, Otobüs ve Yakıt istasyonları, otoyollar, petro kimyasal ve diğer endüstriyel alanların yolları ve beton alalarında kullanılır. Havaalanları, otoyollar ve köprülerdeki çatlakların onarılmasında ve su izolasyonunda kullanılır. Poliüretan bazlı, iki komponentli, bitüm modifiyeli mastik

Uygulama

Poliüretan bazlı, iki komponentli, bitüm modifiyeli mastik Yüzey hazırlığı: Derzler yağdan, tozdan, kirden ve daha önce kullanılmış malzemelerden arındırılmış olmalı. JS 015 sudan etkilendiği için derzler kuru olmalı ve tam sertlik elde edilinceye kadar su ile teması önlenmelidir. Astar malzemesi kullanılmadan da uygulanabileceği gibi Astar yüzey direncini arttırdığından polymex Astar malzemesi kullanılması önerilirp-999 uygulamasından 45 dakika sonra mastikuygulaması yapılır. Eğer Astar malzemesinin kullanımının üzerinden 24 saat geçmiş ise kurumuş astar üzerine mastik uygulaması yapılmaz.

Buda iki yönlü hareket kabiliyeti verir. Polietilen fitilin büyüklüğü derz çapının %20 – %25 ‘inden büyük olmalıdır. Derz genişliği ve derinliği 5 mm den az olmamalı. 15 mm ye kadar derz genişliği derz derinliğine eşit olmalı daha geniş derzler için derz derinliği 20-25mm arasında ayarlanmalıdır. El ile uygulamalarda malzeme tabanca içerisine yerleştirilir ve hava kabarcığı oluşturmaksızın derz içerisine enjekte edilir. Karışım yapıldıktan sonra 60 dakika içinde kullanılmalıdır %50 nem 25C altında. Karışım düşük devirli mikser ile yapılmalı.Poliüretan bazlı, iki komponentli, bitüm modifiyeli mastik

Ekipman temizliği

Islak Malzemeler etil asetat ya da diğer uygun solventler ile temizlenebilir. Kurumuş malzemeler ise ancak mekanik uygulamalar ile temizlenebilir. Poliüretan bazlı, iki komponentli, bitüm modifiyeli mastik

Depolama

Saklama süresi normal şartlar altında (kuru ve serin ortam), kapağı kapalı olarak 1 yıldır. Üretim tarihi etiket üzerindedir. Ambalajlar dik olarak depolanmalıdır.P-4016-Poliüretan bazlı, iki komponentli, bitüm modifiyeli mastik.

Güvenlik

Ciltle teması halinde bol su ve sabunla yıkayınız. Boş ambalajları gıda depolama kapları olarak kullanmayınız. Kullanım sırasında eldiven ve gözlük kullanınız.Yutmayınız, solumayınız, çocuklardan uzak tutunuz. Poliüretan bazlı, iki komponentli, bitüm modifiyeli mastik

Sorumluluk
Polymex markalı ürünlerin sadece kalitesinden sorumlu olup; sunduğu tüm verileri pratik
ve bilimsel çalışmalar sonucu oluşturmuştur. Doğru ürünlerin uygun alan ve koşullarda kullanımı
haricinde sorumlu tutulamaz. Poliüretan bazlı, iki komponentli, bitüm modifiyeli mastik

Yasal Notlar:

Polymex markalı ürünler hakkında sağlanan bilgiler ve kullanım tavsiyeleri, Polymex’ın bilgi ve deneyimlerine dayanarak, normal şartlarda iyi niyetle sunulmuştur. Ancak, ürünlerin uygulama alanları ve yüzey özellikleri farklılık gösterebilir. Polymex markalı ürünlerin doğru seçildiğinden ve uygun zeminlerde ve koşullarda kullanıldığından emin olunmalıdır. Ayrıca, Polymex tarafından sağlanan ticari bilgilere ve talimatlarına mutlaka uyulmalıdır; aksi takdirde Polymex herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Kullanıcılar, ürünün özelliklerini ve uygunluğunu belirlemek için gerekli testleri yapmalıdır. Polymex markalı ürünlerin özellikleri zamanla değişebilir. Üçüncü şahısların mülkiyet haklarına saygı gösterilmelidir. Sipariş onaylandığında, satış ve nakliye koşulları için belirlenen tüm teknik şartlar geçerlidir.

Poliüretan Bazlı, İki Komponentli, Bitüm Modifiyeli Mastik Özellikleri:
Bu mastik türü ağır trafiğe ve yüzey hareketlerine karşı dayanıklıdır. Deniz suyu, jet yakıtları, hidrolik materyaller ve yağlar gibi dış etkenlerden etkilenmez.

POLYMEX-4016-2K Poliüretan Esaslı Bitüm Modifiyeli Mastik