Ürün Özellikleri

Solvent içermez.
Yüksek esnekliğe sahiptir.
Su yalıtım malzemesi olarak kullanılabilir.
Yüksek yapışma gücüne sahiptir.

Korozyondan korur, alkalilere ve baz asitlere dayanıklıdır.
Mantar ve bakterilerden etkilenmez.
Solventsiz oluşu nedeni ile güvenli kullanım sağlar.
UV ışınlarından etkilenmediğinden güneş ışınlarına dayanıklıdır.
Uygulandığı yüzeye göre aderansı yüksek olup, yaşlanmaya dirençlidir.
Su, asitli su ve tuz solüsyonlarına, gres yağı ve petrole karşı dayanıklı aynı zamanda su geçirimsizdir.

Teknik Özellikler

(23°C ve %50 Bağıl Nem)

Genel Bilgiler

Renk

A komponenti: Açık sarı

B komponenti: Koyu kahve

Raf Ömrü: Güneş görmeyen kapalı depolarda, oda sıcaklığında 12 ay

Solventsiz Poliüretan Seramik Yapıştırıcı

Uygulama

Seramik, granit seramik gibi kaplama malzemelerinin beton, metal, ahşap yongalı çimentolu levha (betopan), ahşap, alçı panel seramik zemin kaplamalar gibi çeşitli yüzeylere yapıştırılmasında kullanılır. Parke yapıştırılmasında kullanıma uygundur. Alttan ısıtmalı zemin uygulamalarında kullanılır. Arkası file ile güçlendirilmiş kaplamalar gibi ince seramiklerin yapıştırılması için kullanılır. Dilatasyon bandının yapıştırılmasında kullanılır.

Uygulama Bilgileri Karışım Oranı :

A komponenti: 6,25 kg

B komponenti: 0,75 kg

Karışımı Kullanma Süresi: 45-60 dakika

Sertleşme Süresi:

%80 sertleşme 24 saat

%100 sertleşme: 1 hafta

Kayma (EN 1308): ≤ 0,5 mm

Tüketim :Yaklaşık 1,5 kg/m² (Düzgün yüzeylerde, 4x4x4 mm diş ebatlı tarak ile).Su yalıtım malzemesi olarak kullanıldığında 1 mm kalınlık için 0,75 kg/m2 -Solventsiz Poliüretan Seramik Yapıştırıcı

Uygulama Talimatı:

Uygulama yapılacak yüzeydeki yapışmayı azaltacak toz, kir ve yağ varsa tümüyle temizlenmelidir. Yüzey temiz, kuru ve sağlam olmalıdır. Yüzeyde bozukluklar düzeltilmelidir. Alttan ısıtmalı sistemlerde ısıtma 10 gün önceden devreye girmiş olmalı ve uygulama esnasında kapatılmalıdır.

Sistem uygulama tamamlandıktan 72 saat sonra devreye alınabilir. 0,75 kg B komponenti 6,25 kg A komponenti ile homojen renk elde edinceye kadar karıştırılmalıdır. Karışım yüzeye yayılarak dişli bir taraklı malayla (4x4x4 mm diş ebatlı) taraklanmalıdır. 40×40 cm ve daha büyük ebatlarda kombine yapıştırma yöntemi ile uygulama yapılmalıdır. Seramik veya parkeler 45-60 dakika içerisinde yüzeye yapıştırılmalıdır.

Su yalıtım malzemesi olarak kullanıldığında; İlk kat düz bir mala ile 1 mm kalınlık oluşturacak şekilde yüzeye sürülmeli, ilk katın kurumasının ardından, ikinci kat taraklı mala ile taraklanarak seramikler yapıştırılmalıdır. Solventsiz Poliüretan Seramik Yapıştırıcı Kaptaki kullanım süresi geçmiş harç atılmalıdır. POLYMEX 3024 aletlerden ve yüzeyden poliüretan temizleyicisi kullanılarak çıkarılmalıdır. Solventsiz Poliüretan Seramik

Uyarılar

Komponentler kullanıncaya kadar ambalajın kapağı açılmamalı.

Bu ürün bilgi föyünde bulunan tüm teknik veriler laboratuvar deneylerine dayanmaktadır. Gerçek de elde edilen veriler, AŞY POLYMEKS KİMYA SAN TİC LTD ŞTİ. ‘nin kontrolünün ötesindeki şartlar sebebiyle değişkenlik gösterebilir.

Bu ürün bilgi föyünde bulunan tüm teknik veriler laboratuvar deneylerine dayanmaktadır. Gerçek de elde edilen veriler, AŞY POLYMEKS KİMYA SAN TİC LTD ŞTİ. ‘nin kontrolünün ötesindeki şartlar sebebiyle değişkenlik gösterebilir. Polyurea Astar Polyurea- Epoksi –Poliüretan Zemin kaplaması ve İzolasyonlarının Zemin Astarında kullanılır.Zemin temizlenir temizlenen zemine m2 ye 250-300.gram uygulanmalıdır. Üzerine İzolasyon veya Zemin kaplama malzemeleri kullanılmaktadır. Riskli bölgelerde mutlaka Polyurea Zemin Astar kullanılmaktadır. Mevsim şartlarına ve kullanım alanının yapısına göre farklı özellikte astar kullanılmaktadır.