CLK-51- Epoksi Zımpara Yapıştırıcısı

 

CLK-51- Epoksi Zımpara Yapıştırıcısı

Tanım: Solventsiz Epoksi Reçine Esaslı Yüksek Vizkoziteli, Çift bileşenli, epoksi zımpara yapıştırıcısı. Yüksek vizkoziteli, çift bileşenli, CLK-51- Epoksi Zımpara Yapıştırıcısı. Epoksi hafif, modifiye edilmemiş, sıvı bir bisfenol A-epiklorohidrin epoksit reçinesidir. saman renginde ve yüksek viskozitededir.

Epoksi en standart sıvı reçinelerden biridir. İstenilen son özelliklere bağlı olarak amin, anhidrit, poliamid veya diğer Özel sertleştiricilerle kürlenir.Ürünler mükemmel kimyasal dirence, üstün fiziksel ve elektriksel özelliklere, maksimum ısı direnci ve mükemmel yapışma. Epoksi oda sıcaklığında veya yüksek sıcaklıklarda kürlenebilir sertleştirici seçimine bağlıdır.

Kullanım alanları:

Zımpara Yapıştırıcısı Saplı sapsız MOP zımparalarda, plastik ile zımpara kâğıtlarının yapıştırılmasında kullanılmaktadır. Polietilen ve benzerleri hariç. Beton, taş, ahşap, metal, aternit gibi her türlü yüzeye tatbik edilir.

Kimyasallara, darbelere ve sürtünmeye dayanıklıdır. Sıvı sızdırmayan anti bakteriyel bir yapıştırıcısıdır. Uygulandığı zeminde düzgün yüzey oluşturur ve yüzey mukavemetini artırır ve güçlendirir. CLK-51- Epoksi Zımpara Yapıştırıcısı

Özellikleri:

Zımpara Yapıştırıcısı Tatbik edilecek yüzey zemin düzgün, kuru ve temiz olmalıdır. Madeni yağ,kir,pas ve çapaklardan arındırılmalıdır. Kesinlikle yabancı malzeme ilave edilmemelidir. Uygulamada ortam ve yüzey sıcaklığı +10 oC ‘nin altında ya da +30 oC nin üzerinde ise uygun sıcaklıklar beklenmelidir.

Matkap ile önce büyük kutudaki malzeme karıştırılır. Sonra ufak kutudaki sertleştirici B Bileşeni) büyük kutudaki ana malzemeye (A Bileşeni ) dökülür ve homojen bir karışım sağlanıncaya kadar karıştırılır. Hazırlanan karışım 10- ile 12 dakika arasında kullanılmalıdır. Makine, rulo veya mala ile zemine uygulanır. Epoksi Zımpara Yapıştırıcısı
2 Komponenti de makinenin besleme vanalarına bağlayın.

Karışım oranından emin olmak için önce boş bir kovaya bir kısım yapıştırıcı basın renkte dalgalanma olmayacak şekilde malzeme geldiğinde, yapıştırıcıyı plastik zımpara kâğıtlarına ve filtrelere uygulayın. Makine ve aparatları kullanım sonrasında uygun temizleyici ile temizleyin. Epoksi Zımpara Yapıştırıcısı

Malzemenin hazırlanması:

Epoksi Zımpara Yapıştırıcısı Orantılı olarak hazırlanmış A ve B bileşenleri yavaş devirli bir karıştırıcı ile karıştırılır, karışıma homojen bir kıvam elde edene kadar devam edilir.CLK-51- setinin tamamen kullanılamayacağı durumlarda karışım oranları göz önünde bulundurularak daha az miktarlarda kullanılabilir. CLK-51- Epoksi Zımpara Yapıştırıcısı.

Ambalaj:

25-30-35 Kg (A+B) setler halinde temin edilir. İstenildiğinde de fıçı ile verilmektedir.

Teknik Özellikler:

Renk Krem, Kırmızı, Gri, isteğe göre özel renk yapılır.
Sertlik Shore A 80-85
Bağlayıcı madde Epoksi Reçine
Uygulama Süresi 5-25 oC de 30-35 Dakika
Karışım Oranı
Yoğunluk (20 oC) A Bileşeni:1,60 gr/ml B Bileşeni:1,25 gr/ml
Katılaşma Başlangıcı 25-40 oC de 8 Dakika
Kuruma Süresi 1 saat kürünü tamamlama Tam Kuruma:48 Saat
Eğilme Mukavemeti 45 kg/cm2
Gerilme Mukavemeti 30 kg/cm2
Isı mukavemeti -40 oC/ +280 oC
UV + UV Dayanıklıdır.

CLK-51- Epoksi Zımpara Yapıştırıcısı

Teknik Veriler

RENK Şeffaf-Siyah -Krem
YOĞUNLUK A: 1.60 gr/cm3 B: 1.25 gr/cm3
ALEVLENME NOKTASI 280oC
KARIŞIM ORANI
UYGULAMA SÜRESİ 45 dakika (+20oC de)
TAM MUKAVEMET 7 gün
AMBALAJ 5.kg -15 kg-20-25-30.kg lık setler halinde
RAF ÖMRÜ Açılmamış orijinal ambalajında 12 ay (+5oC üstünde depolanmalı)

CLK-51- Epoksi Zımpara Yapıştırıcısı

Güvenlik Önlemleri:
Ciltle temasından kaçınılmalı, temas halinde bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Boş ambalajları gıda depolama kapları olarak kullanılamaz. Direk solumaktan kaçınılmalı, kimyasal solumaya uygun maske, gözlük ve eldiven kullanılmalıdır. Epoksi Zımpara Yapıştırıcısı.

Notlar:
Bu ürün bilgi föyünde bulunan tüm teknik veriler laboratuar deneylerine dayanmaktadır. Gerçek de elde edilen veriler, AŞY POLYMEKS KİMYA SAN TİC LTD ŞTİ. ‘nin kontrolünün ötesindeki şartlar sebebiyle değişkenlik gösterebilir. Epoksi Zımpara Yapıştırıcısı.

CLK-51- Epoksi Zımpara Yapıştırıcısı