POLYMEX-5005- Uv Şeffaf Epoksi Reçine

P-5005- Uv Şeffaf Epoks Reçine

Ürün Tanımı:
Solventsiz Epoksi Reçine Esaslı, iki bileşenli, solventsiz şeffaf, hızlı kürlenen, UV dayanımlı, son kat şeffaf epoksi kaplama ve döküm reçine malzemesidir. Uv Epoksi Şeffaf Reçine.

Kullanım Alanları: Uv Şeffaf Epoksi Reçine
Bina içerisinde, renkli kuvars kaymaz kaplamalar üzerinde, UV dayanımı yüksek şeffaf son kat zemin kaplama sistemlerinde kullanılır. Uv Epoksi Şeffaf Reçine

Özellik ve Avantajlar:
Kolay uygulanır.
Şeffaftır.
UV ve hava koşullarına dayanıklıdır.
Düşük viskozitelidir.
Solvent içermez.
Mekanik dayanımları yüksektir.
Su, deniz suyu, atık su, alkaliler, asit çözeltileri, tuzlu su, mineral yağlar ve yakıtlara karşı dirençlidir. Uv Epoksi Şeffaf Reçine.

Uygulama:

Yüzey Hazırlığı: Polymex-5005; Şeffaf Epoksi Zemin Kaplaması uygulanacak kaplama yüzeyi toz, kir, yağ ve yapışmayı engelleyecek diğer maddelerden arındırılmış olmalıdır. Uygulama, kaplama sisteminin yeniden kaplanabilme süresi içerisinde yapılmalıdır. Eski kaplamalar üzerine uygulama yapılması durumunda, uygulama yöntemi için Teknik Servisimize danışılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyin çekme dayanımı 1,5 N/mm2, nem oranı maksimum %4 olmalıdır. Zemin sıcaklığının, nem noktasının +3 °C üzerinde olmasına dikkat edilmelidir ve en az 6 saat bu şekilde olacağından emin olunmalıdır. Uv Epoksi Şeffaf Reçine.

Karıştırma:

Polymex-5005; Şeffaf Epoksi Zemin Kaplaması karışım oranına göre kullanıma hazır setler halinde temin edilmektedir. Karışıma başlamadan önce malzeme sıcaklıklarının +15/+25°C arasında olduğundan emin olunmalıdır.Karışım 2/1 ( 100.gram/ 50.gram ) Uv Epoksi Şeffaf Reçine

Uv Şeffaf Epoksi Reçine: A bileşeni, Epoksi/Poliüretan Reçine karıştırma ucu takılmış 300 – 400 devir/dk’lık mekanik karıştırıcı ile 3 – 4 dakika, içerisine hava sürüklemeden iyice karıştırılmalıdır. Daha sonra, B bileşenin tamamı A bileşeni içine boşaltılmalı ve B bileşeninin içinde malzeme kalmadığından emin olunmalıdır.

Polymex-5005; A+B, homojen bir karışım elde edilinceye kadar en az 3 dakika karıştırılmalıdır. Karıştırma kabının kenarında ve tabanındaki malzeme iyice karıştırılmalıdır. İlk karıştırma kabındaki malzeme, temiz bir kabın içerisine alınarak bir süre dinlendirilmeli ve yaklaşık 1 dakika tekrar karıştırılmalı ve kullanılmalıdır. Uv Epoksi Şeffaf Reçine.

Uygulama:

Polymex -5005; Şeffaf Epoksi Zemin Kaplaması yüzeye çekpas veya rulo mala yardımı ile uygulanmalıdır. İzleri minimize etmek için yüzey yeterince taranmalıdır. Uv Epoksi Şeffaf Reçine

Sarfiyat: Uv Şeffaf Epoksi Reçine
0,600-1,00-3,00, kg/m2

Uygulamada Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar: Uv Şeffaf Epoksi Reçine

Polymex-5005; Şeffaf Epoksi Zemin Kaplaması Uygulamada, ortam ve yüzey sıcaklığı +8 °C’nin altında ya da +25 °C’nin üzerinde ise, uygun sıcaklıklar beklenmelidir. Ayrıca aşırı sıcak, yağışlı veya rüzgârlı havalarda uygulama yapılmamalıdır.

Uygun sıcaklıklarda yapılacak uygulamalarda, kullanılacak malzemeler, 1 – 2 gün önceden uygulama alanına getirilip depolanmalı ve ortam şartlarına uyum sağlaması sağlanmalıdır. Aşırı soğuk havalarda yapılacak uygulamalarda, ısıtıcılar yardımı ile ortam ve zemin sıcaklığının artırılması sağlanmalı, malzemenin işlenebilirliğinin artırılması için, ambalajlar +20/+25 °C de şartlandırılarak kullanıma hazır hale getirilmelidir. Uv Epoksi Şeffaf Reçine.

Epoksi ve poliüretan esaslı zemin sistemleri, uzman uygulamacılar tarafından uygulanmalıdır. Reçine esaslı sistemlerin çalışma ve reaksiyon süreleri, ortam ve zemin sıcaklığından ve havadaki bağıl nemden etkilenir.

Düşük sıcaklıklarda kimyasal reaksiyon yavaşlar, bu da kullanma süresini, üzerinin kaplanabilme süresini ve çalışma zamanını uzatır. Aynı zamanda viskozite yükseldiğinden sarfiyat artar. Uv Epoksi Şeffaf Reçine.

Yüksek sıcaklıklar, kimyasal reaksiyonu artırır ve yukarıda belirtilen zamanlar buna bağlı olarak kısalır. Malzemenin tamamının kürlenmesi için ortam ve zemin sıcaklığı, izin verilen minimum sıcaklığın altına düşmemelidir.

Kaplamanın tamamlanmasından sonra, kaplama en az 24 saat direkt su temasından korunmalıdır. Eğer bir su teması olursa, bu kaplama üzerinde karbonatlaşma ve yumuşama yaratacak ve bu da, kaplamanın özelliklerini yitirmesine neden olacaktır. Böyle bir durum karşısında kaplamanın tamamı zeminden kaldırılmalı ve yenilenmelidir. Uv Epoksi Şeffaf Reçine.

Polymex-5005; Şeffaf Epoksi Zemin Kaplaması kullanıma hazır setler halinde temin edilmektedir. Uygulama esnasında karışım içerisine solvent vs katılmamalıdır.

Şeffaf epoksi zemin kaplama farkı epoksi kimyasal reçine olarak adlandırılan ve pek çok alanda kullanılan bir malzemedir. Son yıllarda özellikle inşaat sektöründe kullanımı artarak devam etmektedir. Yapısının özelikleri arasında bulunan dayanıklılığı kullanım alanlarının çoğalmasında büyük rol oynar.

Şeffaf epoksi zemin kaplama zeminlerdeki dayanıklılığı arttırdığı gibi daha fazla şık bir görünüm kazanmasını da destekler. Her türlü zeminin üzerine uygulanabilir. Koruyucu bir tabaka olarak da ele alınmaktadır. Şeffaf epoksi zemin kaplama adından da anlaşıldığı gibi renksizdir. Kaplandığı alan üzerinde hiçbir renk farkı gözlemlenmez.

Zeminin daha pürüzsüz ve su geçirmez özelliğe sahip olmasını sağlar.Uv Epoksi Şeffaf Reçine.Epoksi malzemesinin dayanıklılığı kullanıldığı zemine etki eder. Şeffaf epoksi zemin kaplama çok fazla ağırlığa maruz kalan bölgelerde kullanılmamaktadır.

Herhangi bir kaza sonucu aşınma riskine karşı onarımı mümkün ve oldukça da kolaydır. Toz tutmadığı için hijyenin ön planda tutulduğu alanlarda tercih edilme oranı yüksektir. Uv Epoksi Şeffaf Reçine.Zeminin daha güzel ve muntazam pürüzsüzlükte olmasını sağlar. Bu yüzden görselliği düzeltmek içinde kullanılabilir.

Ortalama olarak kalınlığı 1 milimetre ile 3 milimetre arasında değişkenlik gösterir. Suyu geçirmediği için su izolasyon görevini de bir nevi üstlenmiş olur. Zeminin detaylarının bu işleme tabi tutulduktan sonra daha fazla netlik kazandığı fark edilecektir. Yıpranmış bir zeminin yenilenmesinde bile rahatlıkla kullanılabilir. Şeffaf epoksi zemin kaplaması işlemi tamamlandıktan sonra yüzeydeki yenilik oldukça fazla göze çarpacaktır. Uv Epoksi Şeffaf Reçine.

Temizlik: Uv Şeffaf Epoksi Reçine
Uygulamadan sonra kullanılan alet ve ekipmanlar solvent ile temizlenmelidir.Polymex-5005; sertleştikten sonra yüzeyden ancak mekanik yöntemler ile temizlenebilir. Uv Epoksi Şeffaf Reçine.

Depolama ve Raf Ömrü: Uv Şeffaf Epoksi Reçine
Uv Epoksi Şeffaf Reçine Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, dondan korunarak depolanmalıdır. Kısa süreli depolamalarda, en fazla 3 palet üst üste konulmalı ve ilk giren ilk çıkar sistemiyle sevkiyat yapılmalıdır.

Uzun süreli depolamalarda ise, paletler üst üste konulmamalıdır. Uv Epoksi Şeffaf Reçine.Uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır. Açılmış ambalajlar uygun depolama koşullarında saklanarak 1 hafta içinde kullanılmalıdır. Uv Epoksi Şeffaf Reçine.

Ambalaj: Uv Şeffaf Epoksi Reçine
Uv Epoksi Şeffaf Reçine : 5.kg-10.kg 15.kg 20 kg’lık settler halinde
Epoksi Reçine Bileşen A: 12,5 kg teneke kutu
Epoksi Reçine Bileşen B: 7,5 kg teneke kutu

Güvenlik.Önlemleri:
Şeffaf Epoksi Zemin Kaplaması Depolama ve uygulama alanlarına ateşle yaklaşmak tehlikelidir. Depolama ve uygulama alanları havalandırılmalıdır. Uygulama esnasında, iş ve işçi Sağlığı kurallarına uygun iş elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır.

Kürlenmemiş malzemelerin tahriş edici etkilerinden dolayı, bileşenler cilde ve göze temas ettirilmemeli, temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalı, yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır. Uv Epoksi Şeffaf Reçine.

Notlar:
Uv Şeffaf Epoksi Reçine Bu ürün bilgi föyünde bulunan tüm teknik veriler laboratuar deneylerine dayanmaktadır. Gerçek de elde edilen veriler, AŞY POLYMEKS KİMYA SAN TİC LTD ŞTİ. ‘nin kontrolünün ötesindeki şartlar sebebiyle değişkenlik gösterebilir. Uv Epoksi Şeffaf Reçine.

Polymex-5005-Uv ŞEFFAF EPOKSİ REÇiNE.