POLYMEX-4018-POLYUREA MASTİK ESNEK

ÜRÜN TANIMI

Polymex-4018-Çok hızlı kürleşen, 2 komponentli 100% saf polyurea sistemdir. İzosiyanat prepolimer ve amin sonlu reçine tepkimesiyle oluşan esnek, %100 katı madde malzemesidir.

Polymex–4018-Yapısında solvent ve uçucu bileşen içermeyen 2 kompenantlı 3:1 oranında kullanılan derz, dilatasyon noktaları ve beton çatlakları için tasarlanmış 10 dakikada kuruyan, elastikiyete sahip poliürea bazlı dolgu macunudur.Polyurea Mastik Esnek.

UYGULAMA ALANLARI

POLYMEX-4018-Poliürea mastiğin uygulama alanı, üstün karakteristiklerinden dolayı, çok geniştir.

Polyurea Esnek Tiksotropik Mastik Dişcephelerde sanayide elektrik sektöründe, inşaat sektöründe derz tamiratlarında ve araç tamir ve yapımı endüstrisinde hızlı boyanabilme gereksinimli bütün birleştirme ve yapıştırma işleri için güçlü ve çok yönlü bir yapıştırıcı/ mastiktir.( Metaller dâhil malzemelerin geniş bir aralığı ; Mineli yüzeyler, tahta, GRP ve çoğu plastikler için) .Otomotiv yapımı ve tamirinde, hafif/ağır yaygın araç yapımında ve tamirinde ve karavan ve motor evlerinde, otobüs ve yük vagonları endüstrisinde ve genel fabrikasyon ve toplanmasında spesifiktir. Polyurea Mastik Esnek.

Özellikleri:

Polyurea-4018- Esnek Mastik % 100 solventsiz ve zararlı bileşen içermez.

Esnek olması sebebiyle değişen ortam şartlarından etkilenmez, çatlamaz ve bozulmaz.

Hızlı kürlenme süresinden dolayı avantaj sağlar. Polyurea Mastik Esnek.

Geniş ve derin dilatasyon boşlukları (12cmx4cm) için tek parçada dökülür ve elastikiyetini korur.

Köprü ve viyadüklerde yağış suyu, don ve buzlanmaya karşı kullanılan kimyasallar ile bitümlü örtüler, fren ve demaraj kuvvetlerinden gelen yatay yüklere karşı dayanıklı olup, sıcak olarak uygulanan asfalt kaplamalarında gösterdiği direnç diğer mastik çeşitlerine göre oldukça üstündür.

Beton yüzeylere mükemmel yapıştığından dolayı astar uygulamasına gerek duyulmadan uygulanabilir.

Solventlere, seyreltik asit ve bazlara dayanıklı olduğundan aşınma olmaz.

Hava alanlarında uçak yakıtları ve solüsyonlarına karşı dayanıklıdır.

Malzeme UV ışınlarına dayanıklıdır, yüzey rengi değişebilir ancak kimyasal yapısına bir şey olmaz.

Ağır araç ve yaya trafiğine dayanıklı bir yapıdadır.

Makinede kullanıma uygundur. Uygun makine kullanımı ile kürlenme zamanı ayarlanabilir ve uzun metrajlı yerlerde avantaj sağlanabilir. Polyurea-4018- Mastik Esnek.

Sıcak derz noktaları için yüksek direnç gösterir. Polyurea Mastik Esnek.

Ambalaj: 5.kg 10 kg 20.kg 30.kg İstenirse 250.kg varillerde sevk edilir.

İki Bileşenli Polyurea Mastik  Teknik Özellikler:

Esas İzosiyanat prepolimer
Kimyasal Yapı MDI  Prepolimer
Kürleşme Sistemi İki bileşenli Nem ile reaksiyona girme
Yüzey Kuruması 23 oC ve %50 nem 25 dakika
Yoğunluk 1,38 ±0,03 gr/ml
Kürleşme 23 oC ve %50 nem 6.mm/24 saat
Shore A 35-40
Kopma Uzaması ≥%2000
Elastisite Modülü %100 >0,6 N/mm2
Kopma Mukavemeti >0,75 N/mm2
Geri Dönüş %85
Kabul edilebilir ek yeri hareketi Toplam hareketin %12,5 u
Uygulama Sıcaklığı 5-35 oC
Sıcaklık Direnci -30/+80 oC
Derz Hareket Kapasitesi %600

UYGULANDIĞI YERLER

  • Büyük su yapıları
  • Göletler
  • Kanaletler
  • Kanallar
  • Kanalizasyon ve içme suyu boru hatları
  • Kaya dolguları
  • Dolgu ve Beton barajları
  • Basınçlı endüstriyel tanklar.

Polymex-4018- Polyurea Mastik Esnek.

UYGULAMA

Polyurea Mastik Esnek.Yatay yüzeylerde self levelling, dikey zeminlerde tiksotropik ürün kullanılır.

P-4018-uygulanacak yüzeyler toz, kir, nem, parafin, mum, kür bileşikleri, parçalanmış malzemeler ve yağdan arındırılmış olmalıdır.

Uygulama yapılacak beton çatlağı çok ince ise uygun aletlerle birlikte genişletilerek malzemenin daha iyi yayılması sağlanmalıdır. Polyurea Mastik Esnek.

Uygulanacak bölge orta veya hafif trafik yükü yürüyüş yolu gibi yerlerde yüzey ile aynı seviyeye kadar tamamen kapatılır, yüksek tonajlı araçlar gibi ağır yüklere maruz kalıyorsa zemin seviyesinden biraz aşağıda bırakılır. Bu mastiği uzun süre ağır yük etkilerinden korur.

Eğer yüzey pürüzsüz ise zımpara yapılarak veya kumlama makinesi ile zemin şartlandırılır.

Uygulama eğer kartuş ile yapılacaksa kullanım bitiminde ağzı sıkıca kapatılmalı bir sonraki kullanım için yeni bir karıştırıcı uç takılmalıdır.

Uygulama yapıldıktan 2 saat sonrasına kadar hiçbir şekilde fiziksel ve kimyasal etkiye maruz bırakılmamalıdır. Polyurea-4018- Mastik Esnek.

Özellikle genleşen beton derzlerde derinlik fazla olabilir. Burada sarfiyatı azaltmak için derz arkalığı kullanılmalıdır. Polyurea Mastik Esnek.

Polymex-4018- Polyurea Mastik Esnek. Isıya ve kimyasallara dayanıklıdır. Uygulama kalitesinin en az kullanılan malzemenin kalitesi kadar önemli olduğu gerçeği firmamızın ‘’ kaliteden taviz vermemek ’’ prensibi ile ürün ve uygulama kalitesinin garantisini oluşturur. Polymex-4018- Polyurea Mastik Esnek. yapılacak alanın proje isteklerine uygun olarak, ‘’doğru teşhis’’ ‘’ doğru ürün’’ ve ‘’ doğru uygulama ile gerek ürünün TSE, TSEK gerekse uygulamaların uluslararası standartlara (ISO 9001, EN, ASTM) uygun olması sağlanır. Ürün ve uygulama gereklerine göre her aşamada gerçekleştirilen kalite kontrol testleri ile işin doğruluğu ve performansının ölçülmesi sağlanır. Polymex-4018- Polyurea Mastik Esnek.

Güvenlik Önlemleri:

Koruyucu elbise gözlük ve eldiven giyilmelidir. Deri ile temasından sakınılmalıdır. Göze ve ağza buruna kaçması durumunda en az 15 dakika bol suyla yıkanmalıdır ve gerekirse medikal yardım istenmelidir. Polymex-4018- Polyurea Mastik Esnek.

Notlar:

Bu ürün bilgi föyünde bulunan tüm teknik veriler laboratuar deneylerine dayanmaktadır. Gerçek de elde edilen veriler,  POLYMEKS KİMYA SAN TİC LTD ŞTİ. ‘nin kontrolünün ötesindeki şartlar sebebiyle değişkenlik gösterebilir.

Polymex-4018-Polyurea Mastik Esnek.