Tepeüstü mah. alemdağ cad. Hürmet sok. No: 4 Ümraniye / İSTANBUL

Polymex-1020-Doğal Taş İzolasyon Malzemesi

Polymex-1020-Doğal Taş İzolasyon Malzemesi

 

Ürün Tanımı:
Su İzolasyon Malzemesi Şeffaf, yarı-katı, aşınmaya ve güneş ışınlarına dayanıklı, yüksek parlaklığa sahip, tek bileşenli alifatik poliüretan izolasyon malzemesidir. Taş ve mineral yüzeylerin izolasyonu ve korunmasında kullanılmaktadır. Zemin ve havadaki nem ile birlikte tepkime sonucunda koruyucu etkisini göstermektedir.

Uygulama ve Sarfiyat:

İki kat halinde 0,25-0,30 kg/m² şeklinde uygulanmalıdır. Bu miktardaki uygulama, rulo ile uygun koşullar altında düz bir yüzeye yapılmalıdır. Yüzeydeki gözeneklere, ısıya, neme, uygulama yöntemine ve gerekli ince işlere bağlı olarak tüketim miktarı değişmektedir.

Kullanım Alanları:

Polymex-1020; temel olarak yüksek dirençli su geçirmez bir izolasyon maddesi olarak kullanılmaktadır. Aşağıda belirtilen yüzeylerde uygulanabilir:
• Doğal taşlar.
• Dekoratif tuğlalar.
• Kireç taşı.
• Renkli beton.
• Ahşap.

Özellikler:

  • Kolay uygulanır (rulo veya fırça ile).
  • UV ışınlarına dayanıklıdır (sararma yapmaz).
  • Derine nüfuz eder.
  • Emici yüzeyi; tek biçimli, dikişsiz su geçirmez bir engele dönüştürdüğü için mükemmel izolasyon ve su geçirmezlik özellikleri sunar.
  • Sıvı ve kir birikmesine karşı koruma sağlar.
  • Bakteri ve mantarlara karşı dayanıklıdır.
  • Ultraviyole ışınlarının renk soldurma etkisinden, havadaki kir, duman, endüstriyel duman, asit yağmuru etkilerinden korur ve yüzeyin olduğu gibi kalmasını sağlar.
  • Yüzeye sabit bir ıslak görünüm etkisi ile birlikte çok parlak bir görüntü verir.

Uygulama:

Yüzey Hazırlama:
Yüzeyin; temiz, kuru ve sağlam, membranın yapışkanlığını olumsuz yönde etkileyebilecek her türlü kirden arındırılmış olması gerekmektedir. Maksimum nem içeriği %5’i geçmemelidir. Yeni beton yapıların en az 21 gün boyunca Kurumaya bırakılması gerekmektedir. Eski izolasyon malzemeleri (özellikle önceden uygulanan silikon izolasyonlar), kirler, yağlar, organik maddeler ve toz; Bir taslama makinesiyle veya kimyasal temizlik yoluyla temizlenmelidir.
Yüzeydeki muhtemel pürüzler giderilmelidir. Her türlü gevsek yüzey parçası ve taslama işleminden kaynaklanan toz, iyice temizlenmelidir
İzolasyon En iyi sonucun alınabilmesi için, uygulama ve bekleme sırasındaki sıcaklık, 5°C ile 35°C arasında olmalıdır. Düşük Sıcaklıklar, kuruma süresinin uzamasına neden olur iken yüksek sıcaklıklar kuruma süresini hızlandırır. Yüksek nem Oranı, son bitirme işini etkileyebilir.

İzole edilecek yüzey, bir rulo veya fırça kullanılarak Polymex-1020 ile tamamen kaplanmalıdır. 1 saat sonra (en geç 3 saat içinde) ve ilk kat hala biraz yapışkan durumda iken bir kat daha Polymex-1020 uygulanmalıdır. İlk kat yüzeye ıslak bir görünüm kazandıracak, ikinci kat ise yüzeye çok parlak bir görünüm verecektir. Uygulanmadan önce yüzey zımparalanmalıdır.

 

Depolama ve Raf Ömrü:
Teneke kovalar, kuru ve soğuk odalarda 9 aya kadar saklanabilir. Malzeme, nem ve güneş ışığından korunmalıdır. Saklama sıcaklığı; 5°C ile 30°C arasında olmalıdır. Ürünler; imalatçının adını, ürün tanımını, parti numarasını ve Uygulama uyarı etiketlerini taşıyan orijinal teneke kovalarda açılmadan muhafaza edilmelidir.

Ambalaj Şekli:
Polymex-1020; 17,20 ve 25 kg’lık teneke kovalarda.

 

Teknik Özellikler:

Baz

Alifatik prepolimer

Bağlayıcı Madde

Poliüretan Reçine

Beton Yüzeye Yapışma Dayanımı

2,2±0,2 Mpa

Yoğunluk (23 ˚C)

1,15 gr/ml

Shore A

95

Sarfiyat

250-300 gr/m2

Kuruma Süresi

Toz kuruma:2 saat T.kuruma:8 Saat

Katılaşma Başlangıcı

25-40 oC de 50 dakika

Kimyasal ve Fiziksel Dayanıklılık

7 gün

Çözünürlük

Suda çözünmez

 

 

 

 

UYARI: 
Polymex-1020; daha önce Silan, siloksan, silikon veya diğer su iticilerle işlem görmüş yüzeylere Uygulanmamalıdır. Aksi takdirde yapışma gücü zayıf olacaktır. Koşullar ve yüzeyin geçmişi hakkında kesin bir bilgi Bulunmuyorsa yapışkanlık testi yapılmalıdır.

Su İzolasyon Malzemesi Güvenlik Önlemleri

Polymex-1020; izosiyanat ve ksilen içermektedir. Yanıcıdır. Ateş kaynaklarından uzak tutulmalıdır. Sigara ile yaklaşılmamalıdır. Eller ve gözler eldiven ve koruyucu gözlük ile korunmalıdır. Malzemenin gözle teması halinde gözler bol su ile durulanmalı ve derhal bir doktora başvurulmalıdır. Ürünü uygulama sırasında yeterli miktarda Havalandırma gerekmektedir.

Notlar: 
Bu ürün bilgi föyünde bulunan tüm teknik veriler laboratuar deneylerine dayanmaktadır. Gerçek de elde edilen veriler, AŞY POLYMEKS KİMYA SAN TİC LTD ŞTİ. ‘nin kontrolünün ötesindeki şartlar sebebiyle değişkenlik gösterebilir.

 

Hemen Ara