POLYMEX P-3027

Poliüretan Esnek Torpido Kaplaması

Ürün Tanımı :
Polymex P-3027; iki komponentli, solvent ihtiva etmeyen Poliüretan esaslı Esnek Torpido Kaplama ve döküm reçinesidir.

Avantajlar: Poliüretan Esnek Torpido Kaplaması

Poliüretan esaslı

Yüksek yalıtkanlıktadır

İş güvenliği sağlar

Kolay aşınmaz

Kaymaz özelliktedir

Kimyasallara karşı dirençlidir

Fiziksel gerilim veminör zemin hareketlerine dayanıklıdır

Uzun ömürlüdür

Eksiz yapıdadır.

Özellikleri:

Değişik Şartlarda ve Muhtelif Sıcaklıklarda Elektriki Geçirimsizliği ve Dielektrik Sabit Sayısı Yüksektir. Aşınmaya Mukavim, Asit Alkali ve Diğer Kimyevi veya Korrozif Maddelere Karşı Dayanıklıdır. Düşük Sıcaklıklarda Önemli Bir Hacim Değişikliği Göstermeden Sertleşir. Katalizörler Sayesinde Kuruma Zamanı Kısaltılabilir .Elektrik kumanda odalarında kabinlerinde elektrik yalıtımında mükemmel yalıtkan malzemedir. Aşınma mukavim asit-alkali ve diğer kimyevi ve korrozif maddelere karşı dayanıklıdır. Düşük sıcaklıklarda da önemli bir hacim değişikliği göstermeden sertleşir. Katalizörler sayesinde kuruma zamanı kısaltılabilir. Kesinlikle solvent yoktur.

Kullanım Alanları:

Elektrik kablo sanayinde: kablo başlıkları ve ek muafları dökümünde, uç bağlantıları izolasyonunda kullanılır. Dalgıç pompalarda, akvaryum filtrelerinde, motordaki elektrik aksamlarını sudan koruma için kullanılan döküm reçinesidir. Pompadaki vibrasyona mani olur.
Sigorta ve kalıp imalatlarında kullanılır ve ayrıca Led barlar, FR modülatör de kullanılır. Elektronik ve elektrik sistemlerde kullanılmaktadır. Yer altı ve yer üstü elektrik yüksek gerilim bağlantı sistemlerinde yalıtkan amaçlıda kullanılmaktadır.

Uygulama:

Tatbik edilecek yüzey kuru ve temiz olmalıdır. Madeni yağ kir pas ve çapaklardan arındırılmalıdır. Uygulama esnasında yüzey ve ortam ısısının Min. 8 oC Max. 30 oC olmasına dikkat edilmelidir. Ambalaj güneş altında bırakılmamalı, dondan ve rutubetten kesinlikle korunmalı ayrıca yabancı malzeme ilave edilmemelidir. Poliüretan Esnek Torpido Kaplaması

Polymex-3027; B Bileşeni, A Bileşeni içine boşaltılır. Homojen bir karışım sağlanıncaya kadar karıştırılır. Kullanılacak yer veya zemin madeni yağ, kir, pas, çapaklardan arındırılmalıdır. Hazırlanan karışım 30 ile 40 dakika arasında kullanılmalıdır. Malzemenin tamamı kullanılmayacaksa etikette yazılı karışım 3/1 oranına göre malzeme hassas olarak tartarak kullanılmalıdır. PU Hammadde, PU Sistemler, Kaplama, Yapıştırıcı ve PU uygulamaları ile … Torpidove panel sistemleri … Yüksek performans özellikleri ve esnek işleme olanakları ile geniş uygulama ihtiyaçlarına cevap vermektedir Poliüretan Esnek Torpido Kaplamasında zarar gören zeminlere uygulanmaktadır poliüretan olmasından dolayı esnek bir yapı oluşturur.

Depolama ve Raf Ömrü:
Saklama süresi normal şartlar altında (+20 oC ) , kuru ortamda kapağı kapalı olarak 2 yıldır. Üretim tarihi etiket üzerindedir. Ambalajlar dik olarak depolanmalıdır.

Ambalaj:
20,kg 20.kg ve 40 kg’lık setler halinde.

Teknik Özellikler:

Renk Krem, Gri .Siyah kiremit veya istenilen renk
Dielektrik katsayısı 3,5 ( VDE 0303/4
Parlama Noktası Parlama yapmaz. Solventsizdir.
Kürlenme Başlangıcı 25 Dakika veya istenilen süre
Kuruma İlk kuruma:1 saat son kuruma:4 saat
Shore a Sertlik Sertlik:60-65
Uygulama Sıcaklığı 5-35 oC
Yoğunluk ( 20 oC) A=1,43±0,1 B:1,22±0,05
Karışım Oranı A/B: 4/1 – 5/1
Bağlayıcı Madde Poliüretan Reçine
Sıcaklık dayanımı -45/ +280 oC
Tatbik şekli Dökme, rulo, mala, Airless

Güvenlik Önlemleri:
Ciltle temasından kaçınılmalı, temas halinde bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Boş ambalajları gıda depolama kapları olarak kullanılamaz. Direk solumaktan kaçınılmalı, kimyasal solumaya uygun maske, gözlük ve eldiven kullanılmalıdır.

Dikkat !!! : R20 Solunursa Zararlıdır. R36 / 37 / 38 Gözleri , Solunum Sistemini ve Cildi Tahriş Edicidir. Çalışırken Uygun Koruyucu Giysi, Koruyucu Eldiven Kullanılması Gerekmektedir.

Notlar:
Bu ürün bilgi föyünde bulunan tüm teknik veriler laboratuar deneylerine dayanmaktadır. Gerçek de elde edilen veriler, AŞY POLYMEKS KİMYA SAN TİC LTD ŞTİ. ‘nin kontrolünün ötesindeki şartlar sebebiyle değişkenlik gösterebilir.