Kategoriler: Marin Ürünleri

Polymex-7001-Tiksotropik Marin Kaplama Malzemesi

Ürün Tanımı: Poliüretan Reçine esaslı , çift komponentli solvent içermeyen, tiksotropik armuz dolgu, kalafatlama ve kaplama amaçlı kullanılan çok fonksiyonlu bir tiksotropik marin armuz dolgu macunudur. Tiksotropik Marin Kaplaması.

Uygulama Alanları:
Gemi güvertelerinde, rampalarda, deniz üstü platformlarda dayanıklı, kaymaz güverte kaplaması olan ihtiyacı olan yerde kullanılır.

Tiksotropik Marin İzolasyon Malzemesi Yat, tekne ve her türlü deniz aracının su izolasyonunda, endüstriyel alanlarda, zemin kaplamalarında, korozyon ve oksitlenmeye karşı, petrol ürünlerinin depolarında, asidik ortam ve asit havzalarında kullanılmaktadır.

Su ve rutubet geçirimsizliği istenilen beton, gaz beton, sıva, dış cephe ile karo seramik döşemesinden önce veya derz aralarında, tahta ile kaplı çatı, teras, yüzme havuzu ve su depolarında, kanal ve kanaletlerde, yağmur dereleri ile baca ve baca dipleri onarımında başarıyla kullanılmaktadır. Suya ve rutubete karşı güvenle uygulanır. Tiksotropik Marin İzolasyon Malzemesi.

Uygulama Koşulları / Limitler

Yüzey Sıcaklığı: En az +10°C / En fazla +38°C

Çevre Sıcaklığı: En az +10°C / En fazla +40°C

Yüzey Rutubet İçeriği: Rutubet oranı ağırlıkça < 4%

Bağıl Nem: En fazla 80%

Çiğ Noktası: Yüzey zemin sıcaklığı yoğuşma noktasının en az 3°C üzerinde olmalı

Özellik ve Avantajlar:
Tiksotropik Marin İzolasyon Malzemesi Korozyondan korur, alkalilere ve baz asitlere dayanıklıdır. Mantar ve bakterilerden etkilenmez. Solventsiz oluşu nedeni ile güvenli kullanım sağlar. UV ışınlarından etkilenmediğinden güneş ışınlarına dayanıklıdır.

Uygulandığı yüzeye göre aderansı yüksek olup, yaşlanmaya direnişlidir. Su, asitli su ve tuz solüsyonlarına, gres yağı ve petrole karşı dayanıklı aynı zamanda geçirimsizdir. Tiksotropik Marin Kaplaması

ÖZELLİKLER

Uzun ömürlü kaydırmazlık,

Özel rulo uygulaması ile aldığı desen sayesinde arttırılmış kaydırmazlık özelliği,

Güç Tutuşur, alev yayılımı yapmaz, damlama yapmaz,

Darbe ve aşınma direnci yüksek,

Düşük VOC,

Korozyona karşı mükemmel koruma,

Düşük sıcaklıkta kürlenme,

Pot life (Uygulama süresi):

10°C 4 saat

23°C 3 saat

Kuruma süresi:

10°C 24 saat

23°C 18 saat

Uygulama:Yüzey Hazırlığı:
Tiksotropik Marin İzolasyon Malzemesi Ahşap yüzeyler, kuru ve temiz, diğer dış maddelerden arınmış olmalıdır. Zımpara yapılmadan önce toz, yağ, gres, boya ve diğer kalıntılar spiral ile temizlenmelidir. Rutubetli veya nemli bölge şaloma ile iyice kurutulmalıdır. Sıfır nem oranına yakın olmalıdır.

Armuz aralarında bulunan dolgular, kalafata zarar vermeden temizlenmeli, varsa yağlı bölgeler selülozik veya poliüretan tiner ile iyice silinmelidir. Uygulanacak yüzeyde başka hiçbir maddenin olmamasına özenle dikkat edilmelidir. Saç yüzeylerde pas ve eski uygulanmış diğer maddeler spiral ile temizlenmeli, çıplak metali ortaya çıkarmalıdır. Uygulanacak çıplak zemin selülozik veya poliüretan tiner ile iyice silindikten sonra uygulamaya başlanmalıdır. Tiksotropik Marin Kaplaması.

Uygulama:
Tiksotropik Marin İzolasyon Malzemesi Ana malzeme 5 oran, sertleştirici malzeme 1 oran olarak max. 2-3 dakika temiz bir çubuk veya elektrikli mikser ile karıştırılarak uygulamaya hazır hale getirilir. Uygulama; isteğe göre fırça, rulo veya havasız püskürtme yöntemi ile gerçekleştirilebilir. Uygulama sıcak ortamda (yaz) 25 oC üstünde 30 dakika, soğuk ortamda (kış) 30-45 dakika içerisinde bitirilmelidir.

Yüzeylerin durumuna göre istenirse % 5-10 oranında Selülozik veya Poliüretan tiner ile inceltilerek astar kat çekilebileceği gibi bu kat üzerine en az bir kat inceltilmeden uygulanmalıdır. Duvar veya su depolarında kullanılacak ise mevcut boya sökülmeye yakın v.b. maddelerden arındırılıp sıva üzerine uygulanır. 48 saat sonra (en geç 7 gün içerisinde) zımparalanarak boya, alçı v.b uygulaması yapılabilir. Uygulama yapılan yüzey en az 4 saat boyunca ıslatılmamalı, üzerinde yürünmemeli ve korunmalıdır. Tiksotropik Marin Kaplaması.

Depolama ve Raf Ömrü:
Kuru ve nemsiz bir ortamda, orijinal açılmamış ve kapalı ambalajda 12 aydır.

Ambalaj:
5,kg 10 .kg 20.kg ve 30 Kg’lık tenekelerde. İstenirse Varil veya istenen ağırlıkta

Sarfiyat:
Polymex-7001- Tiksotropik Marin İzolasyon Malzemesi Marine’in kullanılacağı yüzeyin fiziksel durumuna (yıpranmış, çok aşınmış vb.) m2 ye 1,50 kg tüketim mevcuttur.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Renk Zemin rengi, isteğe göre renklendirilir.
Parlaklık Parlak veya mat
Bağlayıcı Madde Poliüretan Reçine
Yoğunluk A:1,2 gr/ml B:1,2 gr/ml
Karışım Oranı A/B:5/1
Uygulama Süresi -2/25 oC, 30 Dakika
Kuruma Süresi 8 saat ( tam kuruma:24 saat)
Eğilme Mukavemeti 30 kg/cm2
UV Dayanıklıdır

Tiksotropik Marin İzolasyon Malzemesi

Notlar: Sağlık, Güvenlik ve Çevre

POLYMEX’ın öncelikleri, faaliyet alanı gereği “HAYATA SAYGI”, “ÖNCE İNSAN” ve “ÖNCE GÜVENLİK”tir.

Bu ilkeler doğrultusunda şirket şunları taahhüt eder:

  • Çevre, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yürürlükteki tüm yasal düzenlemelere uymak,
  • Sürdürülebilir bir çevre için doğal kaynakların kullanımını en aza indirecek, çevre kirliliğini önleyecek ve enerji kaynaklarını en verimli ve ekonomik şekilde kullanacak çalışmaları yapmak,
  • Sağlıklı, güvenli ve sürdürülebilir bir çalışma ortamı oluşturmak için gerekli önlemleri almak ve yatırım yapmak,
  • Ürün geliştirme sürecinde çevre ve iş güvenliği gerekliliklerini ön planda tutmak,
  • Personelin ve tüm paydaşların sağlık, güvenlik ve çevre konularında farkındalığını artıracak eğitimler ve hizmetler düzenlemek,
  • İş sağlığı, güvenliği ve çevreyi tehdit eden riskleri önceden belirlemek ve bu risklere karşı önleyici tedbirler geliştirmek,
  • Sürekli iyileştirmeyi sağlamak için sağlık, güvenlik ve çevre hedefleri belirlemek ve bu hedefleri düzenli olarak revize etmek,
  • Süreçleri sırasında ve ürünlerden üretilen atıkların geri kazanılması için araçlar yaratmak; atık özelliklerine göre kontrollü sınıflandırma, ayırma ve bertaraf işlemlerini gerçekleştirir.
  • Tüm çalışanlar sağlık, güvenlik ve çevre konularında aktif rol alır, hedeflere ulaşmada rol alır, sorumluluk alanlarında katılımcıyı teşvik eder,

Bu sözler doğrultusunda faaliyetlerini standart hale getirmek ve sürdürmek amacıyla sistemine ISO 14001 ve ISO 45001 belgelerini alan POLYMEX, yönetim desteği ve personel hassasiyeti ile sürdürülebilir bir dünya yaratmak için çalışmalarına devam etmektedir.

Bu ürün bilgi föyünde bulunan tüm teknik veriler laboratuar deneylerine dayanmaktadır. Gerçek de elde edilen veriler, Polymex kimya‘nın kontrolünün ötesindeki şartlar sebebiyle değişkenlik gösterebilir.Tiksotropik Marin İzolasyon Malzemesi.

Polymex-7001-Tiksotropik Marin İzolasyon Kaplama Malzemesi