Polymex-3060-Polyurea Döküm Reçinesi

ÜRÜN TANIMI

Polymex-3060 – Polyurea Döküm Reçinesi Çok hızlı kürleşen, 2 komponentli 100% saf polyurea sistemdir. İzosiyanat prepolimer ve amin sonlu reçine tepkimesiyle oluşan esnek, %100 katı madde malzemesidir.

Polymex-3060- Polyurea Döküm Reçinesi -Yapısında solvent ve uçucu bileşen içermeyen 2 kompenantlı 3:1 oranında kullanılan derz, dilatasyon noktaları ve beton çatlakları için tasarlanmış 10 dakikada kuruyan, elastikiyete sahip poliürea bazlı dolgu Reçinesidir.Polyurea-3060- Döküm Reçinesi

Polyurea-3060- Döküm Reçinesi Protolin Poliüretan Döküm Reçine Değişik Şartlarda ve Muhtelif Sıcaklıklarda Elektriki Geçirimsizliği ve Dielektrik Sabit Sayısı Yüksektir. Aşınmaya Mukavim, Asit Alkali ve Diğer Kimyevi veya Korrozif Maddelere Karşı Dayanıklıdır. Düşük Sıcaklıklarda Önemli Bir Hacim Değişikliği Göstermeden Sertleşir.

Katalizörler Sayesinde Kuruma Zamanı Kısaltılabilir.Elektrik kumanda odalarında kabinlerinde elektrik yalıtımında mükemmel yalıtkan malzemedir.Aşınma mukavim asit-alkali ve diğer kimyevi ve korrozif maddelere karşı dayanıklıdır. Düşük sıcaklıklarda da önemli bir hacim değişikliği göstermeden sertleşir. Katalizörler sayesinde kuruma zamanı kısaltılabilir. Kesinlikle solvent yoktur. Polyurea-3060- Döküm Reçinesi.

Kullanım Alanları:

Polyurea Döküm Reçinesi Reçinesi Poliüretan Döküm Reçine Elektrik kablo sanayinde: kablo başlıkları ve ek muafları dökümünde, uç bağlantıları izolasyonunda kullanılır. Dalgıç pompalarda, akvaryum filtrelerinde, motordaki elektrik aksamlarını sudan koruma için kullanılan döküm reçinesidir. Pompadaki vibrasyona mani olur. Polyurea Döküm Reçinesi.
Sigorta ve kalıp imalatlarında kullanılır ve ayrıca Led barlar, FR modülatör de kullanılır. Elektronik ve elektrik sistemlerde kullanılmaktadır. Yer altı ve yer üstü elektrik yüksek gerilim bağlantı sistemlerinde yalıtkan amaçlıda kullanılmaktadır. Polyurea Döküm Reçinesi.

Uygulama:

Poliüretan Döküm Reçine Tatbik edilecek yüzey kuru ve temiz olmalıdır. Madeni yağ kir pas ve çapaklardan arındırılmalıdır. Uygulama esnasında yüzey ve ortam ısısının Min. 8 oC Max.  30 oC olmasına dikkat edilmelidir. Ambalaj güneş altında bırakılmamalı, dondan ve rutubetten kesinlikle korunmalı ayrıca yabancı malzeme ilave edilmemelidir. Polyurea Poliüretan Protolin Döküm Reçinesi Dielektrik Katsayısı :360 kV AC ( VDE 0303/4

Polyurea-3060- Döküm Reçinesi ; Protolin Poliüretan Döküm Reçine   B Bileşeni, A Bileşeni içine boşaltılır. Homojen bir karışım sağlanıncaya kadar karıştırılır. Kullanılacak yer veya zemin madeni yağ, kir, pas, çapaklardan arındırılmalıdır.  Hazırlanan karışım 5 ile 45 dakika arasında kullanılmalıdır. Malzemenin tamamı kullanılmayacaksa etikette yazılı karışım 3/1 oranına göre malzeme hassas olarak tartarak kullanılmalıdır. Polyurea Döküm Reçinesi.

Depolama ve Raf Ömrü:
Polyurea Protolin Poliüretan Döküm Reçine Saklama süresi normal şartlar altında (+20 oC ) , kuru ortamda kapağı kapalı olarak 2 yıldır. Üretim tarihi etiket üzerindedir. Ambalajlar dik olarak depolanmalıdır. Polyurea Döküm Reçinesi

Ambalaj: 
5.kg-10.kg-30.kg-60,kg-100,kg- 250 kg’lık setler halinde.

Özellikleri:

Polyurea Döküm Reçinesi % 100 solventsiz ve zararlı bileşen içermez.

Esnek olması sebebiyle değişen ortam şartlarından etkilenmez, çatlamaz ve bozulmaz.

Hızlı kürlenme süresinden dolayı avantaj sağlar. Polyurea Döküm Reçinesi.

Geniş ve derin  boşlukları (12cmx4cm) için tek parçada dökülür ve elastikiyetini korur.

Suyu, don ve buzlanmaya karşı kullanılan kimyasallar ile bitümlü örtüler, fren ve demaraj kuvvetlerinden gelen yatay yüklere karşı dayanıklı olup, sıcak olarak uygulanan kaplamalarında gösterdiği direnç diğer çeşitlerine göre oldukça üstündür. Polyurea-3060- Döküm Reçinesi.

Beton yüzeylere mükemmel yapıştığından dolayı astar uygulamasına gerek duyulmadan uygulanabilir.

Solventlere, seyreltik asit ve bazlara dayanıklı olduğundan aşınma olmaz.

Hava alanlarında uçak yakıtları ve solüsyonlarına karşı dayanıklıdır.

Malzeme UV ışınlarına dayanıklıdır, yüzey rengi değişebilir ancak kimyasal yapısına bir şey olmaz.

Ağır araç ve yaya trafiğine dayanıklı bir yapıdadır. Polyurea-3060- Döküm Reçinesi.

Makinede kullanıma uygundur. Uygun makine kullanımı ile kürlenme zamanı ayarlanabilir.

Polyurea Döküm Reçinesi Teknik Özellikler:

Esas İzosiyanat prepolimer
Kimyasal Yapı MDI  Prepolimer
Kürleşme Sistemi İki bileşenli Nem ile reaksiyona girme
Yüzey Kuruması 23 oC ve %50 nem 5 ile 45 dakika
Yoğunluk 1,38 ±0,03 gr/ml
Kürleşme 23 oC ve %50 nem 6.mm/24 saat
Shore A 45-50
Kopma Uzaması ≥%2000
Elastisite Modülü %100 >0,6 N/mm2
Kopma Mukavemeti >0,75 N/mm2
Geri Dönüş %85
Kabul edilebilir ek yeri hareketi Toplam hareketin %12,5 u
Uygulama Sıcaklığı 5-35 oC
Sıcaklık Direnci -30/+80 oC
Derz Hareket Kapasitesi %600

ELEKTRİKSEL ÖZELLİKLER- Polyurea Döküm Reçinesi

Özellikler Koşullar Reçine

 

Birim Metot
Dielektrik sabiti 50 Hz – 25°C 4,5 – 4,7  

 

IEC 250

50 Hz – 50°C 5,5 – 5,7
Dapılım faktörü

Tang. 

50 Hz – 25°C 3,3 – 3,5  

%

50 Hz – 50°C 9,0 – 9,3
Hacim direnci 25°C 5×1014 Ωxcm ASTM D 257-07
50°C 2×1013
Dielektrik gücü 50 Hz – 2 mm 25- 30 kV/mm ASTM D 149-09
Dielektrik katsayısı V V /Mil 460 ( VDE 0303/4
Termal İletken W W/M-K.43

Polyurea-3060- Döküm Reçinesi

Güvenlik Önlemleri:
Ciltle temasından kaçınılmalı, temas halinde bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Boş ambalajları gıda depolama kapları olarak kullanılamaz. Direk solumaktan kaçınılmalı, kimyasal solumaya uygun maske, gözlük ve eldiven kullanılmalıdır.

Dikkat !!! : R20 Solunursa Zararlıdır. R36 / 37 / 38 Gözleri , Solunum Sistemini ve Cildi Tahriş Edicidir. Çalışırken Uygun Koruyucu Giysi, Koruyucu Eldiven Kullanılması Gerekmektedir.Polyurea-3060- Döküm Reçinesi

Güvenlik Önlemleri: Polyurea-3060- Döküm Reçinesi

Koruyucu elbise gözlük ve eldiven giyilmelidir. Deri ile temasından sakınılmalıdır. Göze ve ağza buruna kaçması durumunda en az 15 dakika bol suyla yıkanmalıdır ve gerekirse medikal yardım istenmelidir.

Notlar:  Polyurea-3060- Döküm Reçinesi.

Bu ürün bilgi föyünde bulunan tüm teknik veriler laboratuar deneylerine dayanmaktadır.

Polymex Yapı Kimyasalları ürünleri hakkında verilen teknik bilgiler özellikle uygulama ve son kullanımlarına ilişkin tavsiyeleri kapsamaktadır. Polymex Yapı Kimyasalları ‘ nın  tavsiyeleri doğrultusunda bu ürünler uygun koşullarda saklandığı, uygulandığı durumlarda Polymex Yapı Kimyasalları’ nın  sahip olduğu mevcut bilgi ve deneyime dayanarak iyi niyetle verilmiştir. Ürünlerin uygulama yüzeyleri  ve uygulama alanları oldukça çeşitlilik arz etmektedir.

Polymex Yapı Kimyasalları  ürünlerini  kullanırken doğru ürünü ,doğru  şekilde ,doğru  uygulama  şartlarına ve doğru yerde uyguladığınızdan emin olunuz.POLYMEX Yapı KİMYASALLARI tarafından ticari elverişlilik  ve / veya belirli bir amaca uygunluk konusunda verilen bilgi ve talimatlara kesinlikle uyunuz. Aksi halde oluşabilecek zararlardan Polymex Yapı Kimyasalları sorumlu değildir. Yapı Kimyasalları uygulayıcısı ürünü kullanmayı düşündüğü uygulama ve amaç için ürünün uygunluğunu test etmelidir. Polymex Yapı Kimyasalları ‘ nın ürünlerinin özelliklerini değiştirme hakkı saklıdır. Üçüncü şahısların mülkiyet hakları gözetilmelidir. Bütün siparişlerin kabulünde satış ve nakliye konusundaki mevcut  şartlarımız esas alınır. Kullanıcılar Polymex Yapı Kimyasalları ‘na başvurarak ilgili ürünün yerel Ürün Bilgi Föyünün son baskısını dikkate almalıdır.

Polymex-3060- Polyurea Döküm Reçinesi