Tepeüstü mah. alemdağ cad. Hürmet sok. No: 4 Ümraniye / İSTANBUL

Polymex-2016-Isıya Dayanıklı UV Yanmaz Boyası

Polymex-2016-Isıya Dayanıklı UV Yanmaz Boyası

 

Ürün Tanımı:
P-2016- Silikon esaslı Isıya Dayanıklı Son Kat, fiziksel direnci ve ısı dayanımı yüksek, yarı mat görünümde, son kat boyasıdır. Yanmaz boya Sentetik ve silikon reçine antimon trioksit katkılı, özel reçine katkı sayesinde yanmaya karşı dirençlidir.

Özellikler:
P-2016-Isıya Dayanıklı UV Yanmaz Boyası Beton ve ahşap yüzeylere mükemmel bir yapışma gösterir. Çatlama dökülme kabarma yapmaz. Binaların iç kısımlarında her türlü duvar ve ahşap yüzeylerde. Özellikle Yangın merdivenlerinde Sanayi borularının tesislerinde yer altı yer üstü tesisatlarının kaplanmasında antipasa gereksinim kalmadan direk uygulanır. Çelik yapılarda, hastana, okul, havaalanı gibi yangın riskinin yüksek olduğu yerlerde uygun bir şekilde 2 kat uygulanır. Ateş yâda ısı kaynağı Polymex-2016 ile Yanmaz boyanan yüzeylere temas ettiğinde, film tabakası ana alt yüzeye ısı ve kütle transferini keser. Yanan malzemelerin bitmesiyle birlikte yangında sonlanmış olur. Hiçbir şekilde alev taşımaz. Yangın sırasında 5 dakika yanan bir malzeme Polmex-2016 yanmaz boya  ile boyandığında bu süre 3-4 saatleri bulur.

Kullanım Alanları:
P-2016-Isıya Dayanıklı UV Yanmaz Boyası  Yüksek ısı ile temas eden yüzeylerde güvenle uygulanır. Baca, fırın ve motor yüzeylerinin boyanmasında kullanılır. Yeni tatbik edilecek yüzeylerin çok iyi temizlenmesi gerekir. Tatbikatta ince bir kat atılıp üzerine ikinci kat atılırsa daha iyi sonuç alınır. Her türlü metal yüzeyler için özel olarak tasarlanmış olması nedeni ile söz konusu tüm metal yüzeylere rahatlıkla uygulanabilir P- 2016 Yanmaz boya 600 oC’ ve 1,600, oC’ ye kadar ısıya mukavemet göstermektedir. Hava sıcaklığı 5°C ile 50°C arasında, Uygulanacak zeminin sıcaklığı 10°C ile 30°C arasında, Relatif Nem <85 % olmalıdır. RENK: Siyah, Gümüş Gri,Beyaz

 

Uygulama:
P-2016-Isıya Dayanıklı UV Yanmaz Boyası uygulama yapılacak yüzeyler nemli, paslı rutubetli yüzeylere direk uygulanabilir. Gevşek tabakalar kir, pas ve eski boya kalıntılarından tamamen temizlenmelidir ve zımparalanmalıdır. En ideal çözüm kumlama yapılır ise kesin çözümdür. Kullanıma hazırdır ve katlar halinde uygulanmalıdır. Katlar arasında en az 2 saat olmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeylerin sıcaklığı +5 oC üzerinde olmalıdır.

Kuruma Süresi: ( 20-23 oC)
İlk kuruma: 1 saat
İkinci kat uygulama: 2.saat
Tam sertleşme: 24 saat

Ambalaj:
15, 20, 25  Kg’lık kovalarda.

P-2016-Isıya Dayanıklı UV Yanmaz Boyası Teknik Özellikler:

Isıya Dayanıklı Yanmaz Boya Renk

Metalik alüminyum, siyah, beyaz , gri veya istenilen renk

Parlaklık

Yarı mat, Mat veya Parlak

Bağlayıcı Madde

Silikon Reçine ve Sentetik Reçine

Isıya Dayanıklı Yanmaz boya Viskozite (23 oC)

550 sn

Katı Madde (hacimsel)

80%

Yanmaz Boya Kuru Film Kalınlığı

60 Mikron

Teorik Kaplama Kapasitesi

8 m / lt

Pratik Kaplama Kapasitesi

7,3-7,5 m2/lt

Uygulama Isı Limitleri

5-80 oC derece

Yanmaz boya  İncelticisi

Silikon tineri ile veya rapit tineri ile

Isı Mukavemeti

600 oC -1,600, oC (İstendiğinde de derece yükseltilir.)

Depolama  Süresi

12, AY

Kuruma  Süresi

İlk kuruma: 1-2 saat

İkinci kat tatbikatı: 2 saat

Tam kuruma: 24 saat

Yüzey  Hazırlama

Yüzeye Sa 3 mertebesinde kumlama yapılmaktadır.

P-2016-Isıya Dayanıklı UV Yanmaz Boyası

Notlar: 
Yanmaz boya Bu ürün bilgi föyünde bulunan tüm teknik veriler laboratuar deneylerine dayanmaktadır. Gerçek de elde edilen veriler, AŞY POLYMEKS KİMYA SAN TİC LTD ŞTİ. ‘nin kontrolünün ötesindeki şartlar sebebiyle değişkenlik gösterebilir. P-2016-Isıya Dayanıklı UV Yanmaz Boyası

Polymex-2016-Isıya Dayanıklı UV Yanmaz Boyası

 

P-2016-Isıya Dayanıklı UV Yanmaz Boyası

 

Hemen Ara